Hírek

Lövész sikerek az EB-n

Remekül    szerepeltek    sportlövőink    a    nemrégiben    Győrött    rendezett Európa   Bajnokságon.   Miskolczi   Julianna   kvótát   szerzett   a   riói   olimpiára. Az    utánpótlás    miatt    szintén    nem    kell    aggódnia    a    KVSE    sportlövő szakosztályának,   hiszen   Horváth   Lea   a   18.   helyet   szerezte   meg   az   EB-n, testvére Zoé pedig Ausztriában bizonyíthatott nemzetközi versenyen. -   Az   alapversenyt   418,2   körrel   zártam,   amit   utólag   is   jó   eredménynek tartok.    A    döntőről    már    nincsenek    ilyen    jó    emlékeim,    rettenetesen izgultam,   ahogy   a   szívem   dobogott,   úgy   mozgott   a   puskám.   Számomra ez   az   érzés   szokatlan   volt,   még   soha   nem   döntőztem   így.   A   döntőben négyen   küzdöttünk   három   kvótáért.   Amikor   a   nyolcadik   helyezett   kiesett, az   egyik   szemem   sírt,   a   másik   nevetett,   hiszen   egy   kedves   barátnőmet ejtettem   ki,   akivel   közösen   készültünk,   de   annak   azért   jobban   örültem, hogy   megvan   a   kvóta   -   vallotta   Miskolczi   Julianna,   aki   nagy   hangsúlyt fektet a fizikai és a lelki felkészülésre is. Az   új   50   méteres   fegyverét   a   jövő   héten   kapja   meg,   így   még   lesz   idejük az   összeszokásra,   hiszen   a   sportlövőre   három   világkupa   vár   az   olimpia előtt,    Rióban,    Münchenben    és    Bakuban,    emellett    néhány    hazai    és nemzetközi verseny, illetve három edzőtábor. A 14 éves Horváth Lea szintén részt vett a győri EB-n. -   411,5   kört   lőttem.   Elégedett   vagyok   az   eredménnyel. A   cél   az   volt,   hogy az   első   húszban   legyek.   A   18.   helyen   végeztem   -   tudtuk   meg   Leától, akinek későbbi tervei közt természetesen olimpiai részvétel is szerepel. Testvére, Zoé nemrégiben szintén nívós megmérettetésen remekelt. -   Ausztriában    rendeztek    nemzetközi    versenyt,    ahol    hetedik    lettem    és döntőzhettem.     Korábban     még     soha     nem     döntőztem     ilyen     nagy versenyen. A későbbiekben szeretnék EB-ken indulni - mondta el Zoé.