Kezdőlap Labdarúgás Tenisz Sportlövészet Kosárlabda Kézilabda Természetjárás Tömegsport Kapcsolat TAO Elnökség

Hírek

Lövész sikerek az EB-n

Remekül szerepeltek sportlövőink a nemrégiben Győrött rendezett  Európa Bajnokságon. Miskolczi Julianna kvótát szerzett a riói olimpiára.  Az utánpótlás miatt szintén nem kell aggódnia a KVSE sportlövő  szakosztályának, hiszen Horváth Lea a 18. helyet szerezte meg az EB-n, testvére Zoé pedig Ausztriában bizonyíthatott nemzetközi versenyen. - Az alapversenyt 418,2 körrel zártam, amit utólag is jó eredménynek  tartok. A döntőről már nincsenek ilyen jó emlékeim, rettenetesen  izgultam, ahogy a szívem dobogott, úgy mozgott a puskám. Számomra  ez az érzés szokatlan volt, még soha nem döntőztem így. A döntőben  négyen küzdöttünk három kvótáért. Amikor a nyolcadik helyezett kiesett, az egyik szemem sírt, a másik nevetett, hiszen egy kedves barátnőmet  ejtettem ki, akivel közösen készültünk, de annak azért jobban örültem,  hogy megvan a kvóta - vallotta Miskolczi Julianna, aki nagy hangsúlyt  fektet a fizikai és a lelki felkészülésre is. Az új 50 méteres fegyverét a jövő héten kapja meg, így még lesz idejük  az összeszokásra, hiszen a sportlövőre három világkupa vár az olimpia  előtt, Rióban, Münchenben és Bakuban, emellett néhány hazai és  nemzetközi verseny, illetve három edzőtábor. A 14 éves Horváth Lea szintén részt vett a győri EB-n. - 411,5 kört lőttem. Elégedett vagyok az eredménnyel. A cél az volt, hogy az első húszban legyek. A 18. helyen végeztem - tudtuk meg Leától,  akinek későbbi tervei közt természetesen olimpiai részvétel is szerepel. Testvére, Zoé nemrégiben szintén nívós megmérettetésen remekelt.  - Ausztriában rendeztek nemzetközi versenyt, ahol hetedik lettem és  döntőzhettem. Korábban még soha nem döntőztem ilyen nagy  versenyen. A későbbiekben szeretnék EB-ken indulni - mondta el Zoé.
© Komárom Városi SE 2016
Sportlövészet
Szakmai stáb Edzésidőpontok Versenynaptár Felnőtt sportlövők Utánpótlás Szabadidős lövészet