Hírek

Pont nélkül tértünk haza Andráshidáról.

Kiválóan kezdtünk a mérkőzésen, helyzeteket alakitottunk ki aminek már a 8. percben meglett az eredménye. Szekér bedobása után a kapu előtti  kavarodásra Maruska érkezett és egy pontos tekeréssel szerezte meg a  vezetést. A 27. percben egy ajándék büntetővel egyenlített a hazai  csapat. A második félidőben sajnos már a 47. percben hátrányba kerültünk, Tóth  lövése talált utata a hálóba. Ezek után mezőnyben folyt a mérkőzés  komolyabb helyzet egyik oldalon sem akadt. A 80. percben Tóth  kiugrását valtotta ismét gólra kialakítva az 3:1-es végeredményt.  Andráshida SC 3:1 Komárom VSE ( 1:1) Gól.: Maruska

Tisztes helytállás a Kaposvár ellen !

A Kaposvár csapatát fogadtuk szombat déluán. A vendégek a 2. helyről  várták a mérkőzést. Szervezett védekezést mutattunk be az egész  mérkőzés alatt, sajnos ezúttal sem sikerült pontot szereznünk. A 30.  percig meddő mezőnyfölényben játszott a Kaposvár, ekkor Kollega  egyéni akciója után eresztett meg egy lövést ami Molnár kezei alatt  csúszott a kapunkba. 5 percel később megfogyatkoztunk, Hajmási 2.  sárga lapja után ment zuhanyozni. A második játékrészben sem változott a mérkőzés képe, derekasan védekeztünk, azonban Kertész egy  keresztbe ívelt labdát kapásból bombázott a kapunkba ezzel kialakítva a  0-2-es végeredményt.  Komárom VSE 0:2 Kaposvári Rákóczi FC ( 0:1 )

Fontos mérkőzést vesztettünk el

Tegnap délután a Sárvár csapatát fogadtuk a 11. fordulóban. A vendégeknek  szintén 4 pontjuk volt a találkozó előtt. Sérülések, eltiltások sokasága tördelte csapatunkat azonban így is bizakodva  léptünk pályára. Hiába volt a mérkőzés egészében nálunk többet a labda, a mezőnyfölényünk  meddőnek bizonyult. A félidő közepén egy megpattanó labda került a vendégek támadója elé a kapuba gurított. Az első helyzetünkig 25 percet kellett várni  ekkor Sipőcz beadását Végh rugta kapura de a kapus bravúrral védett. A második félidőben felpörögtek az események. A Sárvári kapu előtti kavarodás után Koronczai maradt a földön, a játékvezető bünetőt ítélt. Csonka  értékesítette. Sokáig nem tartott a vezetés, jobb oldalról Imre beadását Molnár csak szabálytalanúl tudta hárítani,így újabb büntető következett amit Imre  értékesített. A 80. percben Szekér beadására Sipőcz érkezett, fejesét még védte a kapus  de a kipattanót Hajmási vágta a léc alá. Aztán a mérkőzés végén jött a vendégek 3. gólja. Ismét jobb oldalról jött a  beadás, amit Kun mellre vett és a hálóba lőtt ezzel kialakítva a végeredményt. Komárom VSE 2:3 Sárvár FC ( 0:1 ) Gól.: Csonka, Hajmási

Ismét pontot szerezett a futball csapatunk!

Október 2-án hazai pályán fogadta a KVSE felnőtt férfi csapata a  Gyirmótot. A molaji sporttelep lelátója ezúttal is zsúfolásig megtelt. A 0:0 győzelemnek tekinthető, a fiúk rengeteget dolgoztak egymásért a pályán. - Első osztályú csapat második csapata érkezett hozzánk, amelyben 5-6 olyan játékos volt, akik az első csapatban edzenek és játszanak. Az első félidő elején még fölényben voltak a gyirmótiak, de később egyenlő  partnerek lettünk. Nekünk voltak nagyobb lehetőségeink és helyzeteink. A második félidőt kiállítás miatt emberhátrányban küzdöttük végig. A fiúk végig harcoltak egymásért és a pontért. Ezért a 0:0 győzelemnek  tekinthető - mondta Vígh László vezetőedző, akik hozzátette az elmúlt  két hét mérkőzései azt bizonyítják, hogy a csapat fejlődik. A fiúk végre  elhiszik, hogy helyük van az NBIII-ban. A csapat számára az is sokat jelent, hogy egyre nő a szurkolótáboruk,  ráadásul az önkormányzat az idegenbeli mérkőzésekre ingyenes  buszjáratot indít. A KVSE következő meccsét Győrben az ETO ellen vívja majd, ami Vígh  László szerint feledhetetlen élmény lesz a fiúk számára.

Nem sikerült a bravúr Ajkán

Egygólos vereséget szenvedtek Ajkán a komáromi labdarúgók, akik  szombaton idegenben, villanyfényes pályán léptek pályára. Ugyan  továbbra is maradt a három pontja az újonc gárdának, de így is  megőrizték a tizenhatodik helyüket a játékosok a tabellán. Megint nem a megszokott délutáni időpontban, hanem kivételesen  szombat este villanyfényes pályán játszott a Komárom VSE csapata az  NB III-as bajnokság Nyugati csoportjának nyolcadik fordulójában Ajkán, a tizenkettedik helyen álló FC Ajka ellen. „Tisztában voltunk, hogy egy jó csapathoz látogatunk el szombaton, több első- és másodosztályt megjárt játékos alkotta ugyanis az Ajka  együttesét” – mondta el Vigh László vezetőedző. Kitért rá: az első 20 percben érezhető volt a hazaiak nyomása és a 17.  percben meg is szerezték a vezetést, de hamar rendezte a sorait a  Komárom és a 25. percben egyenlített. Vigh László szerint a  továbbiakban is nagy volt az ajkai csapat fölénye, de minden komáromi  támadásban benne volt a gól. Mint mondta, volt tartása gárdájának és  kiegyenlített játékot hozott a folytatás is. Már majdnem vége volt a mérkőzésnek, amikor a 86. percben a labda  többek szerint elhagyta a játékteret, amit a partjelző nem jelzett, a  komáromi játékosok megálltak, majd a furcsa helyzetből szerezte meg a  győztes gólt a hazai csapat, így 2-1 arányú győzelmet ünnepelhetett. „Hibáztunk a mérkőzés utolsó perceiben, nem szabadott volna megállni a játékosoknak, azonban ezt leszámítva motiváltak voltak a fiúk és jól  játszottunk. Nagy volt a nyomás, de sem fejben, sem erőnlétben nem  fáradtunk el.  Örültem volna a bravúrnak, de nem jött sajnos össze,  azonban látjuk a pozitívumokat, amik bizakodásra adnak okot” – emelte  ki a tréner. A héten folytatódnak az edzések a szokott rendben, hiszen a komáromi  együttes készül a következő hazai bajnoki mérkőzésre, Gyirmót FC Győr II. csapata ellen. Nem sikerült a bravúr Ajkán

Megvan az első győzelmünk a bajnokságban!

Szombaton délután a Diósd csapatát fogadtuk. A vendégek 7 ponttal  érkeztek hozzánk. A mérkőzés eleje tapogatózással telt el egyik kapu sem forgott  veszélyben. A 15. percben a semmiből szinte megszerezte a vezetést a  Diósd csapata. Egy jobb oldali beadást fejeltek Molnár kapujába. A gól  nem fogta meg a csapatot, azonban nagyobb helyzetet nem sikerült  kialakítanunk. A 37. percben Simigla szöglete következett, a betekert  labdába senki nem ért bele majd a halóban kötött ki. A félidő vége előtt  ezúttal végre nekünk sikerűlt gólt szerezni, ekkor Soós ballal egy  pattantó labdát bombázott a kapuba 20 méterről. A második félidőben próbált ránk jönni jobban a vendég alakulat, ezáltál  nagyobb terület nyílt a játékosok előtt. Meg is lett az eredménye Soós  beadását Pekler juttatta a diósdi kapuba. 2 percre a gólunkra jött is a  válasz, rossz helyen vesztettünk labdát amit a vendégek könyörtelenűl  kihasználtak. Több gólszerzési lehetőségünk is adódott a hátralévő 30  percben, azonban a 86. percig ezek nem mentek be. Ekkor Dávid  Richárd mutatott be egy szólót a jobb oldalt, gyönyörűen vitte be a  büntető területre a labdát majd a visszagurított labdát Simigla passzolta a kapuba, kialakítva a végeredményt.  Komárom VSE 4:2 Diósd TC ( 2:1 ) Gól.: Simigla (2), Soós, Pekler

Felcsúton is kikapott a sereghajtó Komárom

A Komárom VSE sajnos ismét a rosszabbik arcát mutatta a vasárnapi  futballmatinén: gyengén és kishitűen játszottak. Puskás Akadémia II. – Komárom VSE 3-0 (2-0) Felcsút, 200 néző, vezette: Sipos K. (Éles A., Illés T.). Komárom VSE: Grósz – Végh (Farkas B., 46.), Pekler, Koronczai,  Szekér, Róth, Bán, Módi (Alasztics, 58.), Tatai, Simigla, Sipőcz (Maruska, 46.). Vezetőedző: Vigh László. Gólszerzők: Hudák (17.), Suscsák (44.), Fodor (91.). Sárga lap: Suscsák (40.), Kiss D. (47.), Magyari (78.), illetve Simigla  (24.), Róth (71.). Több hatalmas helyzetük is adódott, ám rendre rossz megoldást  választottak, ziccereket rúgtak a felcsúti kapusba… A hazaiak ehhez  képest lehetőségeikkel jól sáfárkodtak, így győzelmük megérdemeltnek  mondható. A KVSE hat forduló után is pont nélkül áll a bajnokságban. Vigh László: Amíg elizguljuk lehetőségeinket és nem hiszünk  magunkban, addig ilyen meccseket fogunk játszani… Forrás:  kemma.hu

Négyből négy zakó: miért nem megy a szekér a

komáromi focsapatnak?

Az egyik legerősebb játékoskerettel rendelkező riválisához látogatott a  Komárom VSE, a Csornában több élvonalbeli és NB. II.-es múlttal  rendelkező futballista is helyet kapott. Forrás: kemma.hu

Tisztes helytállással, de veszített a Komárom

Bízva az első győzelemben!

Hazai pályán folytatja az NB III Nyugati Csoportjának küzdelmeit a KVSE csapata. Együttesünk vasárnap 17.30-tól a MOL városrész sporttelepén  az eddig szintén pont nélkül álló VIDEOTON II. gárdáját fogadja.  Szurkoljunk együtt csapatunknak! A mérkőzésre a belépés ingyenes. Hajrá Komárom!

Közel 600 néző előtt játszott a Komárom!

Kis híján hatalmas bravúrt ért el a KVSE csapata vasárnapi hazai  mérkőzésén a Budapesti Honvéd II. csapata ellen.

Új műfüves pályát avattunk

A két évvel ezelőtt felavatott nagyméretű műfüves pálya után, július 7-én  kisméretű, 20x40 méteres műfüves pályát adtak át a Czibor Zoltán  Sporttelepen.

Sporttörténelmet írt a KVSE felnőtt futball csapata

A csapat megnyerve a megyei bajnokságot osztályozó mérkőzés nélkül  került az NB III-ba. Czunyiné dr. Bertalan Judit térségünk országgyűlési  képviselője, dr. Kancz Csaba kormánymegbízott, dr. Molnár Attila  polgármester, valamint Beigelbeck Attila a KVSE elnöke ebből az  alkalomból aranyérmet nyújtott át a csapat tagjainak a Városháza  dísztermében. Az átadón megjelent Khéner László, az MLSZ megyei  igazgatója is.

Nagy lépés a bajnoki cím felé

Közel 100 komáromi szurkoló kísérte el kedvenc csapatát Lábatlanra,  ahol a megyei bajnokság megnyerésének szempontjából kiemelkedően  fontos mérkőzést játszott a helyi csapattal a KVSE gárdája. A végig kiélezett és izgalmas találkozón, a Vígh László edző által  irányított csapat 2:1-es győzelmet aratott, így hatalmas lépést tett afelé,  hogy hosszú idő után Komárom ismét bajnokcsapatot ünnepelhessen, a  Komárom-Esztergom megyei bajnokságban. A csapat öt fordulóval a  bajnokság vége előtt három ponttal úgy vezeti a tabellát, hogy egy  mérkőzéssel kevesebbet játszott. Góljainkat Hajmási Rajmund és Alasztics Benjámin szerezték! A következő bajnoki találkozóra május 14-én, szombaton 17.00 órától  kerül sor a Czibor Zoltán Városi Sporttelepen. Szurkoljunk együtt! Hajrá Komárom! Korábbi hírek: 1 - 2