Hírek

Pont nélkül tértünk haza Andráshidáról.

Kiválóan   kezdtünk   a   mérkőzésen,   helyzeteket   alakitottunk   ki   aminek   már a   8.   percben   meglett   az   eredménye.   Szekér   bedobása   után   a   kapu   előtti kavarodásra   Maruska   érkezett   és   egy   pontos   tekeréssel   szerezte   meg   a vezetést.    A    27.    percben    egy    ajándék    büntetővel    egyenlített    a    hazai csapat. A   második   félidőben   sajnos   már   a   47.   percben   hátrányba   kerültünk,   Tóth lövése   talált   utata   a   hálóba.   Ezek   után   mezőnyben   folyt   a   mérkőzés komolyabb    helyzet    egyik    oldalon    sem    akadt.    A    80.    percben    Tóth kiugrását valtotta ismét gólra kialakítva az 3:1-es végeredményt. Andráshida SC 3:1 Komárom VSE ( 1:1) Gól.: Maruska

Tisztes helytállás a Kaposvár ellen !

A   Kaposvár   csapatát   fogadtuk   szombat   déluán.   A   vendégek   a   2.   helyről várták    a    mérkőzést.    Szervezett    védekezést    mutattunk    be    az    egész mérkőzés   alatt,   sajnos   ezúttal   sem   sikerült   pontot   szereznünk.   A   30. percig    meddő    mezőnyfölényben    játszott    a    Kaposvár,    ekkor    Kollega egyéni    akciója    után    eresztett    meg    egy    lövést    ami    Molnár    kezei    alatt csúszott   a   kapunkba.   5   percel   később   megfogyatkoztunk,   Hajmási   2. sárga   lapja   után   ment   zuhanyozni. A   második   játékrészben   sem   változott a    mérkőzés    képe,    derekasan    védekeztünk,    azonban    Kertész    egy keresztbe   ívelt   labdát   kapásból   bombázott   a   kapunkba   ezzel   kialakítva   a 0-2-es végeredményt. Komárom VSE 0:2 Kaposvári Rákóczi FC ( 0:1 )

Fontos mérkőzést vesztettünk el

Tegnap   délután   a   Sárvár   csapatát   fogadtuk   a   11.   fordulóban.   A   vendégeknek szintén 4 pontjuk volt a találkozó előtt. Sérülések,   eltiltások   sokasága   tördelte   csapatunkat   azonban   így   is   bizakodva léptünk pályára. Hiába   volt   a   mérkőzés   egészében   nálunk   többet   a   labda,   a   mezőnyfölényünk meddőnek   bizonyult. A   félidő   közepén   egy   megpattanó   labda   került   a   vendégek támadója   elé   a   kapuba   gurított.   Az   első   helyzetünkig   25   percet   kellett   várni ekkor Sipőcz beadását Végh rugta kapura de a kapus bravúrral védett. A   második   félidőben   felpörögtek   az   események. A   Sárvári   kapu   előtti   kavarodás után     Koronczai     maradt     a     földön,     a     játékvezető     bünetőt     ítélt.     Csonka értékesítette.   Sokáig   nem   tartott   a   vezetés,   jobb   oldalról   Imre   beadását   Molnár csak    szabálytalanúl    tudta    hárítani,így    újabb    büntető    következett    amit    Imre értékesített. A   80.   percben   Szekér   beadására   Sipőcz   érkezett,   fejesét   még   védte   a   kapus de a kipattanót Hajmási vágta a léc alá. Aztán   a   mérkőzés   végén   jött   a   vendégek   3.   gólja.   Ismét   jobb   oldalról   jött   a beadás, amit Kun mellre vett és a hálóba lőtt ezzel kialakítva a végeredményt. Komárom VSE 2:3 Sárvár FC ( 0:1 ) Gól.: Csonka, Hajmási

Ismét pontot szerezett a futball csapatunk!

Október    2-án    hazai    pályán    fogadta    a    KVSE    felnőtt    férfi    csapata    a Gyirmótot.   A   molaji   sporttelep   lelátója   ezúttal   is   zsúfolásig   megtelt.   A   0:0 győzelemnek tekinthető, a fiúk rengeteget dolgoztak egymásért a pályán. -   Első   osztályú   csapat   második   csapata   érkezett   hozzánk,   amelyben   5-6 olyan   játékos   volt,   akik   az   első   csapatban   edzenek   és   játszanak.   Az   első félidő    elején    még    fölényben    voltak    a    gyirmótiak,    de    később    egyenlő partnerek   lettünk.   Nekünk   voltak   nagyobb   lehetőségeink   és   helyzeteink. A   második   félidőt   kiállítás   miatt   emberhátrányban   küzdöttük   végig.   A   fiúk végig    harcoltak    egymásért    és    a    pontért.    Ezért    a    0:0    győzelemnek tekinthető    -   mondta   Vígh   László   vezetőedző,   akik   hozzátette   az   elmúlt két   hét   mérkőzései   azt   bizonyítják,   hogy   a   csapat   fejlődik.   A   fiúk   végre elhiszik, hogy helyük van az NBIII-ban. A   csapat   számára   az   is   sokat   jelent,   hogy   egyre   nő   a   szurkolótáboruk, ráadásul     az     önkormányzat     az     idegenbeli     mérkőzésekre     ingyenes buszjáratot indít. A   KVSE   következő   meccsét   Győrben   az   ETO   ellen   vívja   majd,   ami   Vígh László szerint feledhetetlen élmény lesz a fiúk számára.

Nem sikerült a bravúr Ajkán

Egygólos    vereséget    szenvedtek    Ajkán    a    komáromi    labdarúgók,    akik szombaton    idegenben,    villanyfényes    pályán    léptek    pályára.    Ugyan továbbra    is    maradt    a    három    pontja    az    újonc    gárdának,    de    így    is megőrizték a tizenhatodik helyüket a játékosok a tabellán. Megint    nem    a    megszokott    délutáni    időpontban,    hanem    kivételesen szombat   este   villanyfényes   pályán   játszott   a   Komárom   VSE   csapata   az NB   III-as   bajnokság   Nyugati   csoportjának   nyolcadik   fordulójában Ajkán,   a tizenkettedik helyen álló FC Ajka ellen. „Tisztában   voltunk,   hogy   egy   jó   csapathoz   látogatunk   el   szombaton,   több első-     és     másodosztályt     megjárt     játékos     alkotta     ugyanis     az    Ajka együttesét” – mondta el Vigh László vezetőedző. Kitért   rá:   az   első   20   percben   érezhető   volt   a   hazaiak   nyomása   és   a   17. percben   meg   is   szerezték   a   vezetést,   de   hamar   rendezte   a   sorait   a Komárom     és     a     25.     percben     egyenlített.     Vigh     László     szerint     a továbbiakban   is   nagy   volt   az   ajkai   csapat   fölénye,   de   minden   komáromi támadásban   benne   volt   a   gól.   Mint   mondta,   volt   tartása   gárdájának   és kiegyenlített játékot hozott a folytatás is. Már   majdnem   vége   volt   a   mérkőzésnek,   amikor   a   86.   percben   a   labda többek    szerint    elhagyta    a    játékteret,    amit    a    partjelző    nem    jelzett,    a komáromi   játékosok   megálltak,   majd   a   furcsa   helyzetből   szerezte   meg   a győztes gólt a hazai csapat, így 2-1 arányú győzelmet ünnepelhetett. „Hibáztunk   a   mérkőzés   utolsó   perceiben,   nem   szabadott   volna   megállni   a játékosoknak,    azonban    ezt    leszámítva    motiváltak    voltak    a    fiúk    és    jól játszottunk.   Nagy   volt   a   nyomás,   de   sem   fejben,   sem   erőnlétben   nem fáradtunk   el.      Örültem   volna   a   bravúrnak,   de   nem   jött   sajnos   össze, azonban   látjuk   a   pozitívumokat,   amik   bizakodásra   adnak   okot”   –   emelte ki a tréner. A   héten   folytatódnak   az   edzések   a   szokott   rendben,   hiszen   a   komáromi együttes   készül   a   következő   hazai   bajnoki   mérkőzésre,   Gyirmót   FC   Győr II. csapata ellen. Nem sikerült a bravúr Ajkán

Megvan az első győzelmünk a bajnokságban!

Szombaton   délután   a   Diósd   csapatát   fogadtuk.   A   vendégek   7   ponttal érkeztek hozzánk. A    mérkőzés    eleje    tapogatózással    telt    el    egyik    kapu    sem    forgott veszélyben.   A   15.   percben   a   semmiből   szinte   megszerezte   a   vezetést   a Diósd   csapata.   Egy   jobb   oldali   beadást   fejeltek   Molnár   kapujába.   A   gól nem   fogta   meg   a   csapatot,   azonban   nagyobb   helyzetet   nem   sikerült kialakítanunk.   A   37.   percben   Simigla   szöglete   következett,   a   betekert labdába   senki   nem   ért   bele   majd   a   halóban   kötött   ki.   A   félidő   vége   előtt ezúttal    végre    nekünk    sikerűlt    gólt    szerezni,    ekkor    Soós    ballal    egy pattantó labdát bombázott a kapuba 20 méterről. A   második   félidőben   próbált   ránk   jönni   jobban   a   vendég   alakulat,   ezáltál nagyobb   terület   nyílt   a   játékosok   előtt.   Meg   is   lett   az   eredménye   Soós beadását   Pekler   juttatta   a   diósdi   kapuba.   2   percre   a   gólunkra   jött   is   a válasz,   rossz   helyen   vesztettünk   labdát   amit   a   vendégek   könyörtelenűl kihasználtak.   Több   gólszerzési   lehetőségünk   is   adódott   a   hátralévő   30 percben,    azonban    a    86.    percig    ezek    nem    mentek    be.    Ekkor    Dávid Richárd    mutatott    be    egy    szólót    a    jobb    oldalt,    gyönyörűen    vitte    be    a büntető   területre   a   labdát   majd   a   visszagurított   labdát   Simigla   passzolta   a kapuba, kialakítva a végeredményt. Komárom VSE 4:2 Diósd TC ( 2:1 ) Gól.: Simigla (2), Soós, Pekler

Felcsúton is kikapott a sereghajtó Komárom

A   Komárom   VSE   sajnos   ismét   a   rosszabbik   arcát   mutatta   a   vasárnapi futballmatinén: gyengén és kishitűen játszottak. Puskás Akadémia II. – Komárom VSE 3-0 (2-0) Felcsút, 200 néző, vezette: Sipos K. (Éles A., Illés T.). Komárom    VSE:    Grósz    –    Végh    (Farkas    B.,    46.),    Pekler,    Koronczai, Szekér,   Róth,   Bán,   Módi   (Alasztics,   58.), Tatai,   Simigla,   Sipőcz   (Maruska, 46.). Vezetőedző: Vigh László. Gólszerzők: Hudák (17.), Suscsák (44.), Fodor (91.). Sárga   lap:   Suscsák   (40.),   Kiss   D.   (47.),   Magyari   (78.),   illetve   Simigla (24.), Róth (71.). Több    hatalmas    helyzetük    is    adódott,    ám    rendre    rossz    megoldást választottak,    ziccereket    rúgtak    a    felcsúti    kapusba…   A    hazaiak    ehhez képest   lehetőségeikkel   jól   sáfárkodtak,   így   győzelmük   megérdemeltnek mondható. A KVSE hat forduló után is pont nélkül áll a bajnokságban. Vigh     László:     Amíg     elizguljuk     lehetőségeinket     és     nem     hiszünk magunkban, addig ilyen meccseket fogunk játszani… Forrás:   kemma.hu

Négyből négy zakó: miért nem megy a szekér a

komáromi focsapatnak?

Az   egyik   legerősebb   játékoskerettel   rendelkező   riválisához   látogatott   a Komárom    VSE,    a    Csornában    több    élvonalbeli    és    NB.    II.-es    múlttal rendelkező futballista is helyet kapott. Forrás:   kemma.hu

Tisztes helytállással, de veszített a Komárom

Bízva az első győzelemben!

Hazai   pályán   folytatja   az   NB   III   Nyugati   Csoportjának   küzdelmeit   a   KVSE csapata.   Együttesünk   vasárnap   17.30-tól   a   MOL   városrész   sporttelepén az eddig szintén pont nélkül álló VIDEOTON II. gárdáját fogadja. Szurkoljunk együtt csapatunknak! A mérkőzésre a belépés ingyenes. Hajrá Komárom!

Közel 600 néző előtt játszott a Komárom!

Kis    híján    hatalmas    bravúrt    ért    el    a    KVSE    csapata    vasárnapi    hazai mérkőzésén a Budapesti Honvéd II. csapata ellen.

Új műfüves pályát avattunk

A   két   évvel   ezelőtt   felavatott   nagyméretű   műfüves   pálya   után,   július   7-én kisméretű,    20x40    méteres    műfüves    pályát    adtak    át    a    Czibor    Zoltán Sporttelepen.

Sporttörténelmet írt a KVSE felnőtt futball csapata

A   csapat   megnyerve   a   megyei   bajnokságot   osztályozó   mérkőzés   nélkül került   az   NB   III-ba.   Czunyiné   dr.   Bertalan   Judit   térségünk   országgyűlési képviselője,    dr.    Kancz    Csaba    kormánymegbízott,    dr.    Molnár    Attila polgármester,    valamint    Beigelbeck    Attila    a    KVSE    elnöke    ebből    az alkalomból    aranyérmet    nyújtott    át    a    csapat    tagjainak    a    Városháza dísztermében.   Az   átadón   megjelent   Khéner   László,   az   MLSZ   megyei igazgatója is.

Nagy lépés a bajnoki cím felé

Közel   100   komáromi   szurkoló   kísérte   el   kedvenc   csapatát   Lábatlanra, ahol   a   megyei   bajnokság   megnyerésének   szempontjából   kiemelkedően fontos mérkőzést játszott a helyi csapattal a KVSE gárdája. A    végig    kiélezett    és    izgalmas    találkozón,    a    Vígh    László    edző    által irányított   csapat   2:1-es   győzelmet   aratott,   így   hatalmas   lépést   tett   afelé, hogy   hosszú   idő   után   Komárom   ismét   bajnokcsapatot   ünnepelhessen,   a Komárom-Esztergom    megyei    bajnokságban.   A    csapat    öt    fordulóval    a bajnokság    vége    előtt    három    ponttal    úgy    vezeti    a    tabellát,    hogy    egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. Góljainkat Hajmási Rajmund és Alasztics Benjámin szerezték! A   következő   bajnoki   találkozóra   május   14-én,   szombaton   17.00   órától kerül sor a Czibor Zoltán Városi Sporttelepen. Szurkoljunk együtt! Hajrá Komárom! Korábbi hírek: 1 - 2