Kezdőlap Labdarúgás Tenisz Sportlövészet Kosárlabda Kézilabda Természetjárás Tömegsport Kapcsolat TAO Elnökség

Hírek

Komárom VSE I. - Esztergomi Vitézek

megyei férfi felnőtt mérkőzés 35:22 (15:12)  A „csonka hét” miatt a bajnoki mérkőzést megelőzően mindösszesen egy edzésre volt lehetősége a házigazdáknak. Ez főként a ziccerek  értékesítésében köszönt vissza, hiszen az első félidőben 10 ziccert és  egy büntetőt hibázott csapatunk. Gazda-Pusztai számos esetben  segítette csapatát remek védésekkel, így a 9. percben 3:4 után egy 5:0-s szériát produkált csapatunk, köszönhetően Gazda-Pusztainak és Pekár  B-nek. (’17: 8:4) Helyzeteink zömét azonban továbbra sem váltottuk gólra és ezzel  párhozamban a saját kapunk előtt számos esetben bizonytalanság  mutatkozott a védekezésben. Ismételten a beálló elleni védekező munka  hagyott kérdőjeleket az edzőben és a közönségben, hiszen nem volt  olyan belső pozíció, ahol a vendégek ne tudták volna helyzetbe hozni a  beállójukat. Így fokozatosan olvadt csapatunk előnye, mígnem a  végjátékban egy szabaddobás góllal 15:12-re szépítettek az  esztergomiak. A második félidő első 7 perce változatlan játék képet mutatott (18:15), ám a 39. percben végre megrázta magát felnőtt csapatunk és egy 5:0-ás  rohamot követően stabilizálta előnyét. (23:15) A remek folytatásban kulcs fontosságú volt a beálló játékos  levédekezése. Szűcs G., Németh B., Szűcs A., Sauerbrei B. végre remek ütemben találkoztak támadóikkal, így rendre megakasztották a  támadásokat. Fontos megemlíteni bal szélen Szakács T. gólerős játékát, hiszen felül  tudott kerekedni az első félidőben jobb szélről kihagyott számtalan  ziccerén és ezzel mentálisan is támogatni tudta társait. Sauerbrei B. ismét megmutatta, hogy igazi vezéregyénisége ennek a  csapatnak. Okos játékkal és rettentő jó felismerésekkel hozta helyzetbe  társait és önmagát. A 48. perctől remek átlövésekkel járult hozzá  Szakács P., illetve Szűcs A-is is a végeredményhez, míg kapuban 15  perc lehetőséget kapott Márkus P., aki nem maradt el rutinos kapustársai teljesítménye mellett. Hullámzó védekezéssel és helyzetkihasználással ugyan, de ismét fontos két pontot zsebeltek be a komáromiak hazai pályán. Gratulálok és hajrá KVSE! Hajdu J.

Fiú U14 OGYB

3. forduló  2016.10.16. Székesfehérvár  Több fontos játékos hiányában, kis létszámmal érkeztünk az aktuális  fordulóra a székesfehérvári Videoton oktatási központba, ahol Paks,  majd Mór csapataival mérkőztünk. A hiányzók és a megszokott eltérő  mérkőzésidőpontok is látszódtak a csapat játékán, határozatlan, sok  labdatechnikai hiba jellemezte azt. Számos pozícióban kellett olyan  játékosoknak megfordulnia, akiknek ez az újdonság erejével hathatott, de születtek szép megoldások. Nem érhet rossz szó senkit, ügyesen  megoldották az új feladatot. Kevés gólos mérkőzésen sikerült 18-18-as  döntetlent elérni, ami a tények ismeretében nem számít rossz  eredménynek, így már biztos volt, hogy a 3. fordulót sem hagyjuk el pont  nélkül.  Mór csapata ellen a szoros első félidő után, úrrá lett a tanácstalanság, a  fáradtság és a pontatlanság hármasa a gárdán, és az egyre tetemesebb  hátrányban, már nem tudtak megújulni a fiúk. A sok kihagyott ziccer  megbosszulta magát, így a mérkőzés vége simának mondható móri  győzelem lett, 18-10 arányban. Remélhetőleg a legközelebbi fordulóra  már a hiányzók is reaktiválódnak és a csapat rendelkezésére állnak,  segítvén a további munkát és fejlődést!  Szakács Péter

KVSE I. – Kisbér KC

27:21 (14:7) 2016. 10. 22.

Csapatunk remek formában és nagy önbizalommal várta ezt a találkozót.

Mind az edzésmunka, mind pedig a korábbi bajnokikon és

edzőmérkőzéseken mutatott forma hazai győzelmet jósolt.

között 7:2-es hazai erődemonstrációt láthatott közönség. A félidei

szünetre végül 14:7-es eredménnyel vonultak be a csapatok.

A második játékrész több szempontból is szerencsétlenül kezdődött,

hiszen a félidőben Kővári Á. jelezte, hogy rosszullét miatt nem tudja

folytatni a játékot, majd közvetlenül a sípszó után Sauerbrei B. is

pihenőre kényszerült. Ebből kifolyólag teljesen megváltozott a játék képe.

folyamatosan „olvadt”, míg nem a vendégek bal átlövője is kihasználta

védőink fegyelmezetlenségét. Annak ellenére, hogy Gazda-Pusztai a 44.

és a 48. percben is büntetőt hárított, az 50.percre mindösszesen egy

gólra csökkent előnyünk (19:18). Ekkor Pekár Bence és Szakács T.

arattunk.(26-14)

Második mérkőzésünk, amit a Dorog ellen vívtunk, sajnos pont az  ellenkezője volt az elsőnek. A lányok félve, pontatlanul, rengeteg  labdaeladással játszottak, amit a Dorog könyörtelenül kihasznált, szinte  végigrohanva csapatunkon, könnyű gólokat szerezve. Bár a Dorog  csapata messze kiemelkedik a csoportból, annyival nem jobbak, mint  amit a végeredmény mutatott.(7-32)

KVSE - Szent István SE II

37-30 (18-10)  Véber, Reményi 6, Musitz 1, Ferenczi 7, Horváth 7, Fehér 3, Koppán 4,  cserék: Venczlik, Somogyi (kapusok), Pohlmüllner 5, Varga 2, Farkas,  Krausz 1, Csató, Szlukovényi 1, A mérkőzést most is idegesen, kapkodva kezdtük. Türelmetlenül,  pontatlanul támadtunk. A védekezés se a megbeszéltek szerint  működött. A fiatal és lelkes ellenfél a bosszantó hibáink miatt még  vezetett is ellenünk. A félidő közepén időkérés után rendeztük sorainkat.  Támadásainkat rendre góllal fejeztük be. Védelmünk is olajozottan  működött. Végre egy csapatként küzdöttünk. Meg is lett az eredménye  18-10 lett a félidő. A második játékrészt ott kezdtük ahol az elsőt  abbahagytuk. Szemmel és gólokban is látható volt a két csapat közti  különbség. Ekkor már több mit 10 góllal is vezettünk. Játéklehetőséget  kapott mindenki, de sokan nehezen vették fel a mérkőzés ritmusát.  Rengeteg technikai hibát vétettünk, türelmetlenek voltunk. Ezt  kihasználta a pesti csapat, könnyű, gyors góljaikkal fokozatosan  zárkózott fel. A végjátékra rendet tettünk a fejekben és begyűjtött 2  ponttal tettük emlékezetessé Varga Elvira születésnapját. Sajnos ennek a győzelemnek ára is volt: Ferenczi Zsófi szenvedett  sérülést. Bízunk benne, hogy mihamarabb felépül és ismét a csapat  rendelkezésére fog állni.  Gazda-Pusztai Zsolt edző Ferenczi Zsófiánál szakorvosi vizsgálatok megállapították, hogy  izomszakadás történt. Emiatt 6 hét pihenőt rendeltek számára. Idén –  sajnos - biztosan nem lép már pályára! Mihamarabbi gyógyulást és ehhez sok türelmet kívánunk neki! Szűcs Attila

KVSE (női junior) - Szent István SE II

26-42 (14-17)  Az előző mérkőzéshez képest, motiváltabban és stabilabban kezdtünk.  Támadás és a védekezés is viszonylag jól működött. Szép figurális és  egyéni megoldásokkal tudtunk gólokat elérni, de az ellenfélnek mindig  volt rá válasza, így egyik csapat se tudott előnyre szert tenni. Majd az  első félidő végén kisebb kihagyásaink, figyelmetlenségeink miatt 3 góllal  elment az ellenfél. A második félidőben próbáltuk csökkenteni a  hátrányunkat és kb. a 40. percig tudtuk tartani a lépést, de utána teljesen szétesett a csapat. A védekezés teljesen eltűnt, az ellenfél akkor és  onnan lőtt gólt, ahonnan akart, főleg indításokból. Csalódás, mert nem a  40 percnyi jó játékunkat tükrözi a végeredmény, ennyi gólt nem lehet  kapni, főleg hazai pályán!  Szakács Tibor (edző)

Baj KSE - KVSE I

10:31 (02:16)  Az október 22-i KVSEI – Kisbér KC rangadóra remek felkészülés volt a  Baj KSE elleni bajnoki mérkőzés. A baji alakulat igazi hobbi csapathoz mérten lépett pályára az előző  fordulókban és ezen a napon sem tette ezt másként. A csere nélkül kiálló házigazdák elleni mérkőzésen egy percig sem volt kérdéses, hogy a  komáromi legének begyűjtik a győzelemért járó 2 pontot. Az ilyen és ehhez hasonló mérkőzéseken játékosnak és edzőnek  egyaránt a motiváció fenntartása, valamint a sérülések elkerülése jelenti  a legnagyobb kihívást.  Büszke vagyok csapatomra, mert a bemelegítéstől kezdve koncentrálva  és fegyelmezetten lépett pályára megtisztelve ellenfelét azzal, hogy  komolyan veszi a mérkőzést. Természetesen az egyenlőtlen erőviszonyok következtében akadtak  pontatlan megoldások, amik főként az átadásokban és az akciók  befejezésében jelentkeztek. Védekezésben Szakács Péterre várt új feladat előretolt védő formájában,  míg Csató Balázsnak - Szűcs Gábor távollétében- a beállós pozícióban  kellett helyt állnia. Kővári Ádám megmutatta, hogy teljes értékű és  meghatározó tagja tud lenni az első számú csapatnak. Irányító poszton  számítunk rá a szezonban és itt mutatta meg rátermettségét és remek  helyzetfelismerését. Pekár Bence számára továbbra sem okozott kihívást a számtalan indítás  gólra váltása, megszámlálhatatlanul lőtte a gólokat. Az olykor meglehetősen kellemetlen „véletlenszerű” lövésekre kiválóan  reagált Somogyi és Márkus is a kapuban. Tanulság lehet a jövőre nézve egyes játékosok belső motivációjának  hiánya. Saját magukkal szemben támasztott céljaik nem teszik lehetővé  számukra a tudásukhoz és az elváráshoz méltó játékot, így végül saját  maguk lesznek teljesítésük gátja. Ezen mindenképpen dolgoznunk kell, hiszen motivált játékosokra van  szükségünk! Figyelem! Október 22-én rangadó következik!  Hajrá KVSE!

REAC – KVSE

24-20  Győzelmi reményekkel utaztunk Csömörre. A csapattal nem tartott  Horváth Fruzsina. Ferenczi Zsófi kisebb sérüléssel bajlódott de a  rendelkezésünkre állt, illetve 1 éves kínai tanulmányai után Pohlmüllner  Nóra is visszatért. A mérkőzés elején nem találtuk magunkat. A  védekezésünkben fegyelmezetlenek a támadójátékunk pontatlan,  kapkodó volt. Somogyi Anita védései ellenére a 15. percben 8-3 volt a  REAC-nak. Musitz Evelin sérülésével tovább fogyott a keretünk. Az  időkérés után rendeztük sorainkat, összeállt a védekezésünk.  Támadásban türelmesek, kreatívak és nem utolsó sorban eredményesek  voltunk. 10-10-es állásnál mentünk szünetre. A második félidőt ott  kezdtük ahol az elsőt abbahagytuk. Koppán Orsolya, Farkas Renáta  védekezésben irányította a csapatot, Varga Elvira jól szervezte a  támadást, amit Pohlmüllner Nóra, Ferenczi Zsófi, Reményi Rita, Fehér  Mária gólokkal hálálta meg. A 40. percben 14 – 12 volt a javunkra. Ekkor  fáradtág jelei mutatkoztak a csapaton, illetve 1-2 vitatható játékvezetői  ítélet is borzolta a kedélyeket. Támadásban kapkodtunk, egyedül  szerettük volna megnyerni a mérkőzést és a hibáinkból a REAC leindított bennünket. Tovább fokozta a bajunkat Varga Elvira térdsérülése. A  végjátékra szétestünk, saját magunkat verve hagytuk Csömörön a 2  bajnoki pontot…

REAC – Komárom VSE junior női 2016. 10. 02.

Kicsit késve érkezés után, rövidebb idő maradt a bemelegítésre, ami  meg is látszott a mérkőzés elején. Az ellenfél felpörögve végig rohant a  csapatunkon, kb. a 15. percben sikerült összehozni az első faultot. A  gyenge védekezésünknél a támadójátékunk volt még gyengébb. Sok-sok  technikai hiba, és mikor végre helyzetbe kerültünk kihagytuk azt. Jobb  volt az ellenfél, de nem ennyivel. A lányok mélyen a tudások alatt  játszottak. A sok hiba mellett voltak szép megoldások, villanások, de a  jövőben többet kell nyújtani, ha valamit el szeretnénk érni. Sokkal több  van ebben a csapatban.  Szakács Tibor

Komárom II – Komárom I 2016. szeptember 27.

22-41  Az előző hétvégi fiaskó után a fejekbe kellett rendet tenni, hiszen egyből  kedden egy komoly megmérettetés várt a fiúkra, hiszen a komáromi  felnőttek ellen bizonyíthatták, hogy mire is képesek. A mérkőzés elejétől  fogva motivált, győzni akaró játékosat láttam a pályán, akik nem ismertek elveszett labdát és párharcot. Igyekeztünk a saját játékunkra figyelni és  az ellenfél nagy lövőit kivenni a játékból. Az első félidőben több eladott  labda után a felnőtt játékosok könnyű gólokkal bűntettek minket, amire  nem mindig volt válaszunk, sőt a félidő végére a védekezésünk is  szétesett, aminek következménye lett a 7-19-es félidő. A félidőben  rendeztük a sorokat és igyekeztem tartani a fiúkban tüzet. Újult erővel  kezdtük a félidőt, bár a támadójátékunk a 45. percig akadozott. 40.  percben teljesen megnyitottuk a védekezésünket, amire a felnőtt  játékosoknak sokszor nem volt ötletük és hibára tudtuk kényszeríteni  őket. A magabiztosabb védekezés erőt adott a támadásokban is és az  utolsó negyed órában kifejezetten jól és bíztatóan kézilabdázott a csapat, mind támadásban, mind védekezésben remek teljesítmények voltak. A  végeredmény türközi a mostani különbséget a két csapat között, de ha  folytatjuk a munkát, akkor ez a különbség csökkenni fog. Az utolsó 15  perc játékból meríthetünk erőt, hogy igen is tudunk kézilabdázni.  Gratulálok a fiúknak!  Pekár Bence

KVSE II – KVSE I 2016.09.29.

22:41 (7:19)  A Komárom-Esztergom megyei férfi, kézilabda bajnokság 3. fordulójában  találkozott egymással a két komáromi alakulat. A felnőtt csapat jelenleg tudásban és rutinban is a juniorokból álló  második csapat felett áll, így a mérkőzés kimenetele előre megjósolható  volt. A találkozóra ennek ellenére úgy érkezett felnőtt csapatunk, hogy  megadja a kellő tiszteletet a fiataloknak és a sportszerű hozzáálláson  kívül, egy remek iramú és hangulatú mérkőzést szeretne játszani. Az első félidőben láthattunk remek megoldásokat a „vendég” alakulattól  mind védekezésben, mind támadásban. Különösen szerencsés volt a  gyors fiatalok elleni találkozó, hiszen a labdaleütés nélküli, gyors  labdafelvitel gyakorlása az egyik fő szempont minden mérkőzésen. A  csapat összetétele alkalmassá teszi alakulatunkat ezen taktikai elem  kivitelezésére, hiszen Szakács T., Pekár, Prezneczky, Szakács P. és  Sauerbrei is messze gyorsabbak az ebben az osztályban megszokottnál. Bár láthattunk néhány remekül kivitelezett lerohanást meccs folyamán,  azonban továbbra is adós csapatunk a tudatosan felépített, gyors  kontrákkal. Védekezésben Szűcs G. és Németh érdemel kiemelést az átlagon felüli  teljesítményükért. Bemutatkozott bajnokin Márkus Péter kapuban, aki  szintén várakozáson felül teljesített. Felállt fal elleni játékunkból egyedül az egy az egy elleni játékban volt  értékelhető. Rendkívül bíztató a folytatásra nézve Szakács T. gól-és  életerős játéka, valamint Sauerbrei kiváló lövései és meglátásai.  Kővári Ádám is csatlakozott hosszabb kihagyás után csapatunkhoz és 5  góllal mutatkozott be a helyenként meggyőző játékkal előrukkoló, végig  motivált fiatal csapatunk ellen.  Felnőtt csapatunk a folytatásban 10.15-én a Baj KSE ellen lép pályára  bajnoki mérkőzésen. Felnőtt csapatunk - 10.15-én a Baj KSE elleni bajnoki mérkőzést  megelőzően- Ácson vendégszerepel 10.11-én. 18:30-tól felkészülési  mérkőzésen csapatunk a felállt védőfal előtti keresztmozgásokat,  figurális játékot, valamint a jobb szélsők játékba hozását fogja gyakorolni  éles játékszituációkban. HJ.

Tatai Zöld Sárkányok - KVSE I.

19 : 18 (11:5) Csapatunk az idei bajnokság első idegenbeli szereplését rendkívül  idegesen kezdte az Eötvös Gimnázium csarnokában, a Zöld Sárkányok  vendégeként. A mérkőzés első találatát csapatunk szerezte a 4. percben, de innentől kezdve a házigazdák akarata érvényesült. Mérkőzés előtt az  az edzői utasítás hangzott el, hogy csapatunk használja ki a két gyors  szélsőnket indulásokra és a felállt védő fal ellen ne átlövésekkel  próbálkozzunk, hanem sok oldalirányú lábmunkával. Ezzel szemben  csapatunk gyors labdafelvitelei rendre elakadtak a gyors játékosokból  álló tataiakban és folyamatosan átlövésekkel próbálkoztunk. Ennek  következtében megilletődve, már-már teljesen tanácstalanul vezettük  támadásainkat. A bizonytalanságból eladott labdák, az eladott labdákból  tatai gólok születtek. Az első félidőnek pozitívuma Somogyi Zoltán  szenzációs teljesítménye volt a kapuban. Ha ő nem teszi oda magát,  akkor ennél a 11:5-ös félidei eredménynél, sokkal nagyobb különbséggel  vonultunk volna az öltözőbe.  A félidőben a csapatnak „átment az edzői üzenet” és a tőlük elvárt  motiváltsággal léptek pályára. Remek volt látni, ahogy sorra halnak el a  hazai támadások a remekül helytálló védőfalunk előtt és ebből –  felvállalva az egy-egy elleni párharcot- helyet teremtve a társunknak  eredményesek vagyunk támadásban is. Minden tisztelet a csapaté, mert  6 gólos hátrányból felállva, 7:13-as második félidőt produkált. Bár a  kapuban cseréltek hálóőreink, azonban Gazda-Pusztai Zsolt ott folyatta,  ahol Somogyi befejezte. Remekelt. Pekár Bence támadásban és  védekezésben is rendkívül hasznosan játszott az egész mérkőzés  folyamán. Szakács Tibor is felvállalta a test-test elleni harcot. A második  félidőben már kihasználta gyorsaságát, így többször volt eredményes. Összességében azt kell mondanom, hogy időben érkezett az első félidei  hidegzuhany, de borzasztóan büszke vagyok arra a tartásra, küzdeni  tudásra, amit maroknyi csapatunk tanúsított a második félidőben. Erre  lesz szükség a bajnokság folytatásában, de nem csak 20-25 percben,  hanem 60  percen keresztül! Csapatunk a KVSE II. csapatával találkozik a 3. fordulóban 2016. 09. 27-  én a komáromi sportcsarnokban. A mérkőzés 18:30-tól kezdődik majd.  Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!  Hajdu János  edző Komárom VSE I. férfi csapata Szomorú ténnyel kellett szembenéznie a komáromiak felnőtt csapatának  a bajnoki rajt előtti, keddi edzésen. Az Ács elleni felkészülési mérkőzés  kb. 10. percében Végh Gergő jelezte, megroppant korábban már sérült  térde és nem tudja folytatni a játékot. Később kiderült térdsérülése komoly fájdalmakkal jár. Orvosi tanácsra,  nagy valószínűséggel, meg kell műteni a lábát - újból, így a fordulókban  biztosan nem tudja segíteni csapatát. Ez nagy érvágást jelent  csapatunknak, hiszen Gergő amellett, hogy kiválóan szervezi a  támadásokat, a védekezésnek is oszlopos tagja. Végh Gerinek ezúton is mielőbbi felépülést kíván a csapat és a  szakvezetés!

A Komárom VSE II. csapata

A tavalyi NB 2-es junior bajnokság után, idén a Komárom-Esztergom  megyei férfi felnőttek között mérkőzik meg. Fiatal csapatomból több  játékos a 2016.09.18-i kisbéri mérkőzésen esett át a tűzkeresztségen. Ez az izgulás rá is nyomta bélyegét a mérkőzés első félidejére. Kapkodva,  idegesen, pontatlanul játszottunk, amit a rutinos Kisbér csapata könnyű  gólokkal torolt meg és 15:2-es félidei eredménnyel mentünk szünetre.  Szünetbe igyekeztem megnyugtatni a játékosokat és koncentráltabb  játékot kértem. A második félidő első 15 perce felszabadult, bátor  kézilabdát eredményezett, viszont sajnos a félidő végére elfogyott az  amúgy is szűk keretem – hiányzók: Rózsahegyi Álmos, Kovács Ákos,  Tasnádi Balázs - és a játékunk teljesen szétesett. Emiatt lehetett ez a  túlzóan nagyarányú,  44-19 végeredmény. A hibánkból tanulni kell és  javítani kell azokat! A mérkőzésen nyújtott teljesítménye alapján  kiemelném: Király Zs., Soós M. Pekár Bence edző

2016. 09. 17-én Székesfehérváron

2016. 09. 17-én Székesfehérváron, a Videoton Oktatási Központban  megkezdte szereplését U14-es fiú csapatunk is. Az előző szezon végével több játékos is kiöregedett a csapatból, így az addig sem magas  létszámot nehéz volt feltölteni a nyár folyamán, de több kézilabdát  kedvelő fiatal is csatlakozott hozzánk, ha foghíjas is, de lelkes gárda  alakult ki, akikkel augusztus második felétől készültünk a  megmérettetésekre. Teher nélkül utaztunk el, mivel a bajnokság mindig  kiszámíthatatlan csapatokat tartogat. Első mérkőzésünkön, a szintén sok újoncot felvonultató Cunder Kézisuli II-es csapatával találkoztunk, akik  ellen a magabiztos, jó iramú kezdés után, végül nagyarányú győzelmet  harcoltak ki a fiúk, a lefújás pillanatában 28-9-es eredmény szerepelt a  táblán. Mindenki pályára lépett, és hozzátette a magáét a győzelemhez.  A két órás pihenőt követően a Cunder Kézisuli Pusztaszabolcs   csapata ellen léptünk pályára. Az ellenfelünk jobban lépett bele a  mérkőzésbe, de fáradt kezdés után sikerült felvenni a ritmust, és a  félidőben döntetlen volt az állás. A második félidő derekáig sikerült tartani a tempót, ekkor érezhetően elfáradtak a fiúk, ebből adódóan megnőtt a  hibák száma, amit a frissebb, még csak első mérkőzését játszó  ellenfelünk ki tudott használni és folyamatosan el-ellépett tőlünk így  kialakítva az 5 gólos különbséget. 17-22-re veszítettünk. A srácok  érezhetően letörtek voltak, holott egy nagyon jó iramú mérkőzésen,  mindent kihajtva magukból maradtak alul. Minden elismerést  megérdemelnek, hiszen a mutatott játék szép szezont vetíthet előre.  Bizonyos elemekben javulni kell, és ezen kell tovább dolgozni. Folytatás  október 2-án, ismételten Székesfehérváron az Alba Regia, és a Cunder  Kézisuli I. csapatai ellen. Hajrá KVSE! Szakács Péter edző

Komárom I. – Tatabánya Grundfos II.  10 : 0

2016.09.10.  18-21  Sajnálatos módon a tatabányai alakulatnak nem volt megfelelő a  mérkőzés időpontja annak ellenére, hogy azt a sorsoláson ők is  validálták. Így csapatunk –bár megjelent a mérkőzés időpontjában, mégis- játék  nélkül zsebelte be a győzelemért járó 2 pontot. A csapat hasznosan töltötte az amúgy is kézilabdára dedikált szombat  délutánt és rövid focival, majd kétkapus, egymás elleni játékkal készült a  Tata elleni rangadóra, ami 09.24-én (szombaton) 18:00-kezdődik a tatai  Eötvös gimnázium csarnokában. Minden érdeklődőt sok szeretettel  várunk!  Hajdu János  edző

Kisbér - KVSE I. férfi felkészülési mérközés

2016.09.10.  18-21  7 nappal a 2016/17-es bajnoki rajt előtt, felkészülési mérkőzésen vett  részt felnőtt férfi csapatunk Kisbéren. A mérkőzésre ezúttal nem tudott csapatunkkal tartani: Szűcs G., Csató  B., Márkus P., Szakács P. és Kővári Á. Alaposan megfogyatkozott csapatunk, jó hangulatban kezdte a  mérkőzést és miden játékos szem előtt tartotta az edzői utasításokat,  miszerint: rengeteg futás, sok kapus indítás és lelkes, de nem felelőtlen  védekezés az edzőmérkőzés fő célja. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Pekár B. indulásból  szerzett értékes gólokat, míg Végh G. remekül szervezte a védekezést.  Azonban KVSE részről összességében több volt a pontatlan befejezés -  és ezzel egyidejűleg- védekezésben több figyelmetlenség volt  tapasztalható a széleken. Félidőre ezért a házigazda Kisbér vonulhatott  az öltözőbe, 2 gólos előnnyel. A második félidőt remekül kezdte csapatunk! Gazda-Pusztai Zsoltnak  köszönhetően a 38. percre ledolgoztuk hátrányunkat, majd a 44. percre  jelentős, 6 gólos előnyre tettünk szert, köszönhetően a remek  védekezésünknek és a folyamatosan kiváló kapusteljesítménynek. Szűcs A. remekül segítette a csapatot b2 pozícióban is, míg Sauerbrei B. az  egész mérkőzés folyamán értékes támadó- és védő munkával járult  hozzá a csapat pozitív teljesítményéhez. Lehetőséget kapott Timár V., Lencse Gy. és Prezenczky T. is, akik nem  okoztak csalódást és játékukra a jövőben is számítunk! A 18:21-es végeredmény kellő lendületet kell, hogy adjon a folytatáshoz  és a sikeres bajnoki rajthoz, melyre 2016. 09. 17-én szombaton 15:00-  kor a Komárom Városi Sportcsarnokban kerül sor, ahová a Grundfos-  Tatabánya csapatát várjuk. Addig, még most kedden – 09. 13-án - 18:00 órától edzőmérkőzésen  fogadjuk az Ácsi Kinizsi SC NBII-es csapatát, ahol ismét éles  körülmények között lesz lehetőségünk készülni a bajnoki rajtra! Minden  érdeklődőt sok szeretettel látunk! Hajdu János

A 2016/17. sportév indulásáról

Komárom VSE Kézilabda Szakosztályának életében a 2016/2017-es  évadra több változás is történt.   Női NB II. csapatainkat a Magyar Kézilabda Szövetség átsorolta az  Északi csoportba, így ebben az évben újabb csapatokkal vívhatnak a  lányok. A felnőtt női csapatunk edzője Gazda-Pusztai Zsolt. Junior lányainkat  Szakács Tibor edzi. A csapatok munkáját továbbra is segíti Csordás  Árpád.   Sajnos férfi csapataink kikerültek az NB II. mezőnyéből, így ebben az  évben a Komárom-Esztergom Megyei Férfi felnőtt bajnokságban  folytatják játékukat. Megtartva mindkét férfi csapatunkat Komárom I. néven a felnőtt  játékosok, Komárom II. néven pedig a junior játékosok játszanak. A felnőtt csapat edzője Hajdu János lett. Szeretettel üdvözöljük  egyesületünknél. Sok sikert kívánunk az újabb kihívásokhoz! Junior férfi csapatunkat Pekár Bence edzi. Idén is neveztünk az Országos Gyermekbajnokságba két csapattal, két  korosztályban. A Lány U13 - edző: Bartalos Beatrix - és a Fiú U14 - edző: Szakács Péter -, a Csiszár László Régióban versenyeznek. Októberben új csapatokat indít szakosztályunk. A Magyar Kézilabda  Szövetség által rendezett Kisiskolás bajnokságban, szivacskézilabdában  indul egy Lány U9 - edző: Horváth Miklós - és egy Fiú U9 - edző: Pekár  Bence - csapatunk! Sok sikert kívánunk az összes csapatnak, játékosnak, edzőnek! És  kívánjuk, hogy ez az év zökkenő-mentes legyen szakosztályunk és  egyesületünk életében!  Szűcs Attila szakosztály vezető

A győzelemért harcolnak a kézilabdások

Tavaly szeptember óta nyeretlen a KVSE felnőtt férfi kézilabda csapata.  Nem sikerült győzelmet aratniuk az ötödik helyen álló MVM Veszprém  ellen sem.

Továbbra is nyeretlen a KVSE

Szoros mérkőzésen maradt alul Komárom férfi kézilabda csapata  legutóbb a Georgikon együttese ellen. Hazai pályán kezdték meg a  tavaszi szezont a férfi kézisek. A csapat a tabella 12. helyéről várta a  szünet utáni folytatást a cél nem lehetett más, mint nyerni a keszthelyi  csapat ellen, akiktől ősszel 28-22-es vereséget szenvedtek. Korábbi hírek: 1 - 2 - 3 - 4