Kezdőlap Labdarúgás Tenisz Sportlövészet Kosárlabda Kézilabda Természetjárás Tömegsport Kapcsolat TAO Elnökség

Hírek

NB II női junior

Tati kupa 2017.02.05 Tata Női ifjúsági csapatunk egy felkészülési tornán vett részt Tatán. Négy  csapat képviseltette magát, Tata, Tatabánya, Dunaszerdahely és  Komárom. Felkészülési szezon vége felé ideális volt számunkra ez a torna. Sajnos  a komáromi csarnokban lévő rendezvények miatt kevés időnk volt a  labdás és a taktikai feladatokra. Első mérkőzésünket a Dunaszerdahely csapatával játszottuk, ahol  látszott, hogy kicsit be vagyunk rozsdásodva, a védekezésünk akadozott, támadójátékunk lassú és ötlettelen volt. 11-16 (5-7) vereség lett a vége.   Második mérkőzést a Tata együttesével játszottuk egy kis pihenő után.  Már kicsit élesebbek voltunk, voltak jó lerohanásaink, védekezésben is  agresszívabbak voltunk, sokáig fej-fej mellett, haladtunk az ellenféllel, de  a végén ismét volt egy holtpontja a csapatnak, ami miatt 20-15-es (9-7)  vereséget szenvedtünk a későbbi tornát megnyerő Tata csapatától. Utolsó mérkőzésünk sikerült a legjobban. Védekezésünk és  kapusteljesítményünk párhuzamosan javult, támadásban pedig jöttek az  átlövés gólok és az egy-egy elleni játékok, amiket kértem már a  legelején. Kevesebb volt a pontatlanság, a kapkodás, jó játékot  produkáltunk. 17-14-re (8-6) megnyertük az utolsó mérkőzést, ezzel  pedig 3. helyezést értünk el. Ez mellett még különdíjat is kaptunk, a legjobb kapus díjat csapatunk  kapusa Liszkai Krisztina kapta. Mindenkinek megfelelő mennyiségű  játéklehetőséget tudtam biztosítani. Nagyon hasznos volt és sokat  tanultunk ebből a három mérkőzésből, remélhetőleg a jövőben tudunk az  itt szerzett tapasztalatokból építkezni. A Komáromi házi rangadó! A férfi junior csapat beszámolója:

KVSE I - KVSE II

KEM férfi felnőtt bajnokság  (12-11) 20-19  2016.11.24. A Komáromi házi rangadó! A férfi junior csapat beszámolója: Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, ezért azt kértem a csapattól, hogy ne  az eredményjelzőt nézzük, hanem a pillanatnyi feladatainkra  koncentrálva játszunk!  Bátran,harcosan!  Mi kezdtük góllal a mérkőzést, amit jobb átlövőből Zemplényi Boldizsár  szerzett. A védekezésünk, a zárt hatos fal, a vártnál is jobban működött, de  támadásban az ellenfél kapusa, Somogyi Zoli nagyon jól fogott és az  indításaival büntetett minket. A szélsőkkel való visszaérés nem működött, így a rutinos Komárom ellépett öt góllal. Itt időkérés következett. Azt  kértem a csapattól, hogy a szélsőkkel vissza kell érni és a védekezést  ugyan olyan harcosan csináljuk. Sokat cseréltünk, hogy bírjuk ezt a hatalmas tempót, amit mi diktáltunk. A félidőig nőtt a különbség (20:8). Sajnos rengeteg helyzetet hagytunk ki. Ami viszont dicséretes, hogy  nagyon kevés technikai hibát vétett a csapat! A második félidőre úgy mentünk vissza, hogy harcosan és keményen  védekezünk, ahogy eddig tettük és támadásban koncentráltabban lövünk  kapura!  Mindenki játéklehetőséget kapott már az első félidőben is, aki felment a  pályára az maximális erőbedobással dolgozott! Sajnos a félidő elején sérülés miatt elveszítettük Lencse Gyulát, aki  annak ellenére, hogy nem dobott gólt, nagyon hasznosan játszott, mint  támadásban, mint védekezésben!  Itt volt egy kis zavar a csapatban, kicsit tanácstalanná váltunk és  időkérés következett. Rendeztük a sorokat és óriási erőket mozgósítva felszabadultan  játszottunk! Dicséret illeti a fiatal játékosokat: Soós Martin védekezésben nyújtott  kiemelkedőt, talán a szezonja legjobb teljesítményét hozta! Szabó János  betörésekből szerzett gólokat, FEKETE DÁVID szélről, fiatal kora ellenére játszott, óriási gólokkal vette  ki a részét a játékból. Kovács Ákos átlövő poszton volt nagyon eredményes!  A végeredmény 44:21  Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez! Gratulálok a csapatomnak a küzdeni tudásáért!! Szűcs Attila Solymár SC - KVSE NB II  NB II. Női Junior bajnokság  (12-11) 20-19  2016. 11. 27. A Solymár csapatához látogattunk, hasonló eredményekkel várva ezt a  mérkőzést, és az első győzelem megszerzése volt a célja mind a két  csapatnak. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, lendületesen nagy  iramban támadtak és erőszakosan védekeztek. Nagyobb előnyt tudtak  szerezni, 5 góllal sikerült ellépniük. Majd egy időkérés után próbáltam  rendet tenni a fejekben, ami a játék képe alapján bevált. Összeállt a  védekezés és támadásban is pontosabbak, lendületesebbek lettünk.  Sikerült csökkentenünk a mérkőzés eleji sok technikai hibát, így sikerült a félidőben 1-re csökkenteni a hátrányt. Második félidőre megmaradt a  lendületünk. Sikerült kiegyenlítenünk, de a lélektanilag fontos vezető gólt  nem sikerült meglőnünk. A védelmünk jól dolgozott, de támadásban  kapkodtunk, görcsöltünk és rendre rossz döntéseket hoztunk, és ha  véletlen ziccerbe kerültünk kihagytuk azt. Folyamatosan fej-fej mellett  haladt a két csapat. A 2. félidő 27. percében sikerült átvennünk a  vezetést, először a mérkőzésen. Az ellenfél időt kért, hangsúlyoztam,  hogy ha most meg van ez a védekezés és megússzuk gól és 2 perc  nélkül meg van a mérkőzés! Murphy-törvénye: gól és két perc lett az  ellenfél támadásának a vége. A győzelemért támadtunk az utolsó  percekben, ismételten a rutintalanság és a nagy „tét” nyomására sikerült  kidobnunk a labdát a pályáról és gólt kapnunk az utolsó percben. Kettős  érzés van bennem: egyrészt ennyi hibával nem érdemeltünk mérkőzést,  másrészt a szívük a helyén volt és a végsőkig küzdöttek, így vereséget  sem érdemeltünk. Szomorú vagyok, hogy ismét képességeikhez képest  csak 50%-ot tudtunk csak nyújtani, de annak örülök, hogy a múlt hét  után, megmutattuk, hogy tudunk küzdeni, hajtani és csapatként játszani. Szakács T.

KEM Megyei férfi felnőtt bajnokság  44:21 (20:8)  A két komáromi csapat közötti fizikális, tudás- és rutin különbség jelenleg még az I. csapat mellett szól, ezért egy pillanatig sem volt kérdés a két  pont sorsa. Parázs hangulatú, remek iramú első félidőt láthattunk a városi találkozón, ahol az egy kapus és egy mezőny cserével felálló hazaiak álmosan  kezdték a mérkőzést. A fiatal ellenfél rendkívül motiváltan és nagy  elszántsággal lépett pályára és lepte meg felnőtt csapatunkat a  mérkőzés első perceiben. A rangidősök azonban mind támadásban, mind védekezésben felülmúlták vendégeiket és jelentős előnyre tettek szert az  első félidő végére. Az első játékrészben gyors és ötletes támadójáték,  gyors passzos labdafelvitelek jellemezték a felnőtt csapatunk játékát, míg kapuban Somogyi „húzta le a rolót”. A második játékrészben szintén a vendégcsapat szerezte meg az első  találatot. A folyatatásban hazai részről Sauerbrei parádés passzai, a  Szakács testvérek gyors és eredményes támadó játéka, valamint Márkus indításai pecsételték meg a vendégcsapat sorsát. Remek iramú, jó  hangulatú mérkőzésen felhívta magára a figyelmet fiatal csapatunk több  tehetséges játékosa is és bízunk benne, hogy motivációjuk, győzni  vágyásuk nem törik meg, hiszen a komáromi kézilabdázás jövőjét Ők  jelentik. Felnőtt csapatunk december 8-ig edz 2016-ban, hogy aztán 2017.január  10-én elkezdjen egy vélhetően teljes értékű alapozást. Az edző minden játékos részvételére számít és Végh Gergő mielőbbi  felépülésében is bíznak csapattársai, valamint a szakvezetést. Hajrá KVSE! Hajdu J.

KVSE I - Kőkúti DSE

KEM Megyei Férfi felnőtt bajnokság

2016. 11. 20.

23:24 (13:8)

Minden kétséget kizáróan a bajnokság egyik legjobban várt rangadója  következett ezen a napon, hiszen a 2. helyezett házigazdák fogadták az  élen álló tatai alakulatot. Mindkét részről nagy várakozás előzte meg a találkozót. Ez jól látszott a  kezdő sípszó utáni játékon, hiszen mindkét oldal nagyon idegesen  kezdte a találkozót. Az első gólra egészen a 3. percig kellett várni a szép számban kivonuló közönségnek (3. perc 1:0). Remek iramban, nagy  elszántsággal kezdtük a mérkőzést. Gyors labdafelvitelek, ötletes, sok  passzos támadójáték jellemezte a támadásunkat, míg a saját kapunkban Gazdapusztai védett parádésan. (9. perc 5:1) Sajnos egy szerencsétlen  mozdulatsor végén Gazda-Pusztai Zsolt kisebb agyrázkódást szenvedett  így a 10. perctől az ő segítségére már nem számíthattunk. Ezt egy apó  megingás követte a hazaiaknál, ami főleg a védekezésben látszott meg  (18. perc 7:6). Örömteli, hogy csapatunk túllendült ezen a mélyponton és fokozatosan, hatalmas elszántsággal vetette bele magát a félidő  hátralévő játékrészébe. elszánt védekezés, ötletes, sok passzos  labdafelvitelek, pontos befejezések jellemezték a mieinket, amire nem  volt válasza az ellennek. Remek, magabiztos teljesítményt mutatott  csapatunk megcáfolva ezzel az őszi szezonban, a tatai alakulat ellen  mutatott játék képét. (30. perc 13:8) A második félidő 4. percéig ott folytatta csapatunk, ahol az első félidő  végén abbahagyta. (34. perc 15:8) Ekkor sajnos ismét elindult lefelé  csapatunk mutatott játéka. A 35. perctől kezdve pontatlan átadások,  felelőtlenül elvégzett büntetők, egyéni megmozdulások sora követte  egymást és a 38. percben mindösszesen csak 3 gólra olvadt az  előnyünk. (38. perc 17:13) Időkérés után sem tudtuk a megbeszélteket  alkalmazni. Olyannyira nem, hogy pontatlan és kapkodó támadásainkhoz egy fegyelmezetlen és lelketlen védekezés is párosult. Ennek egy 2:6-os  tatai roham lett az eredménye, melynek következtében a 49. percben  19:19-et mutatott az eredményjelző. Fájó, hogy játékvezetői részről is  egyenlőtlen mércét alkalmaztak a sporttársak. Meg nem ítélt kizárások  és büntetők jellemezték a fújást. Talán mindent elmond a megítélt  hétméteresek száma. ( 3 – 11 (!) ). Az 52. perctől (20:20) zsinórban 4 gólt lőttek a vendégek. Az utolsó két percben mindent megpróbáltunk, de  addigra fejben és fizikálisan is elfogytunk. Végeredmény tehát ismét egy  gólos tatai győzelem. A jövőre nézve mindenképpen bíztató az első 34 percben mutatott játék,  de jelzés értékű a koncentráció hiánya, a csapatjáték szétesése és a  fegyelmezetlenség egyidejű jelenléte a kritikus helyzetekben. Ezek  kiküszöbölésével komolyan foglalkoznunk kell, ha sikeres évet  szeretnénk zárni egyénileg és csapatban egyaránt! Hajrá KVSE! Hajdu J.

KVSE - Csepel DSE

NB II. Női Junior Bajnokság

(6-24) 14-42

2016. 11. 19

Ismételten egy jó erőt képviselő csapat látogatott hozzánk, akik szintén  az élmezőnyben helyezkednek el. A mérkőzés előtt azt kértem a  lányoktól, hogy próbáljuk meg azokat a dolgokat erőltetni, amit  edzéseken gyakorlunk, már lassan 2 hete. Az első perctől kezdve  megmutatta az ellenfél, hogy miért van ott a tabella elején, mi meg azt,  hogy miért a végén. Az ellenfél egy fellépő nyitottabb védekezéssel  játszott, aminek köszönhetően statikus ötlettelen „játék” jellemezte a  támadásainkat. Rengeteg labdát eladtunk, amiből könnyű gólokat  szerzett az ellenfél. Többször vétettük el ugyan azokat a hibákat, ami  csak a dekoncentráltság számlájára írható. Folyamatosan variáltam a  csapatot, mindenki lehetőséget kapott, de nem változott a játék képe a  második félidőre se. Nehéz pozitívumot találni, mert nem nagyon volt  ezen a mérkőzésen. A szezon legrosszabb teljesítményét nyújtottuk,  kíváncsian várom, mikor fogjuk a legjobbat. Ami a legjobban  elszomorított, hogy lelketlen és nem törődöm hozzáállást láttam a  pályán. Szakács T.

Fiú U14 - Országos Bajnokság

Székesfehérvár, VOK

2016.11.13.

Hosszabb szünet után az aktuális fordulónkban isméteten a  székesfehérvári VOK-ban léptünk pályára. Első mérkőzésünket az újonc  Esztergomi Vitézek csapatával játszottuk, amelyen könnyednek  mondható, nagyarányú győzelmet arattunk, 25-3 arányban. A hamar  kialakult nagy különbség ellenére is koncentrált, fegyelmezett játékot  produkáltak a srácok, mind a védekezés, mind a támadás minden  elemében felülmúlták az ellenfelet, így elégeddetten jöhettünk le a  pályáról és jó hangulatban, magabiztosan várhattuk következő  mérkőzésünket, amelyet az előző évhez képest masszívan megerősödött Rácalmás (3.) csapatával vívtuk.   Az eddigiekkel ellentétben, végre nem nyomta a fiúkat a tét, és az első  félidőben igazán szemet gyönyörködtető, a tudásukat tükröző kézilabdát  játszottak. Kiváló védekezéssel, színes támadójátékkal, 11-11-es  félidővel fordultunk, több ponton is sikerült komoly fejtörést okozni az  ellenfélnek. Kiemelném, hogy igazi csapatmunka zajlott a fiúk részéről,  mindenki szívét-lelkét kitette a pályára! Ám a második félidőre  érezhetővé vált, hogy bár nagyon akartak, elfáradtak a srácok, és a  frissebb, első mérkőzését játszó rácalmási különítmény folyamatosan  ellépett a mieinktől, akik az utolsó percig derakasan kűzdöttek. A vége 24-14 lett ellenfelünk javára. Bár vereséget szenvedtünk, erkölcsi  győzelmet sikerült aratni, főleg magunk fölött. Végre a tudásunknak  megfelelő szinten játszottunk, amit ha sikerül kiegyensúlyoztt  teljesítménnyel párosítani, akkor üde színfoltja lehetünk a bajnokságnak! Szakács Péter

Komárom VSE II. – Kisbér KC Férfi (junior) megyei

2016.11.12.

19-38  (5-21)  Teljesen ellentétes előjelekkel vártuk ezt a mérkőzést! A heti edzésmunkájuk a srácoknak kimagasló volt! Mindenki motiváltan és koncentráltan dolgozott. Az  ellenfelünk a bajnokság egyik aspiránsa, így nem számíthattunk könnyű  mérkőzésre. A mérkőzést végig jellemezte a fegyelmezettség, a koncentráció.  A védekezésünk hátul jól működött még akkor is, ha 21 gólt kaptunk. A sok  kapott gólnak az oka inkább a támadásbeli rutintalanság, amit a vendégcsapat könyörtelenül kihasznált. Amikor felállt fal ellen támadtak már nem voltak  annyira hatékonyak. A második félidőre a támadó játékunk javult fel  nagymértékben. Nem voltak eladott labdák és a támadásainkat is gólokkal  fejeztük be. Kombinatív, tetszetős kézilabdát játszottunk a második félidőben.  Ennek az eredménye a második félidő szoros eredménye (14-17) Dicséret illeti a fiúkat! A mérkőzés után mondtam nekik, hogy megtaláltuk az utat, amin  haladva fejlődhetünk! Pekár B.

Vasas SC II ASI DSE – Komárom VSE NB II. női

junior

2016.11.12.

38-12   (17-4)  A listavezetőhöz utaztunk, egy szintén nem könnyű mérkőzés elé  néztünk, főleg hogy 4 fontos játékosom nem tartott velünk sérülés vagy  más elfoglaltság miatt. Az ellenfél gyors és pontos volt, nehezen vettük  fel a ritmust. Támadásban ötlettelenek voltunk, átlövéseinket blokkolták  vagy a kapus hárította. Felvillanásaink voltak a mérkőzésen, de az  ellenfél dominált végig. Amikor volt lendületünk és szépen ment a labda  jöttek a gólok. Voltak pozitív, jó dolgok, de ez még mindig kevés. Szakács Tibor

Komárom VSE II. – Kőkúti Sasok DSE megyei férfi

(junior)

2016.11.06.

11-41  (5-21)

Junior férfi csapatunkhoz a felnőtt megyei bajnokságban a jóval  esélyesebb tatai csapat látogatott el. Nem könnyítette meg a  helyzetünket, hogy a héten szerény volt az edzéslátogatás (őszi szünet)  és nem tudtunk olyan minőségű munkát végezni, amivel előre tudtunk  volna lépni. Már a mérkőzés elején a vendégcsapat magához ragadta a  kezdeményezést és gyors gólokkal tetemes előnyre tett szert.  Nyomokban láthattunk csak elemeket, amelyeket edzéseken  gyakoroltunk. Védekezésünk szellős, támadójátékunk pontatlan. Nem is  lehetett más a mérkőzés végkimenetele, mint nagyaranyú vereség.  Rengeteg munka áll még előttünk hogy újra megtaláljuk azt az utat, ami  előre vihet minket. Pekár B. Komárom VSE - Dorogi ESE NB II. női junior

2016.11.05.

14-32  (3-13)  Egy nagyon jó erőt képviselő ellenfelet fogadtunk. Már a mérkőzés előtt  eldöntöttem, hogy mindenkinek ugyan annyi játéklehetőséget biztosítok  eredménytől függetlenül. Az első 15 perc meglepően jó volt, ismét  nagyon jól kezdtük a védekezést, ebből lerohanásokat tudtunk indítani,  nagyon egyben éreztem a csapatot. 15. percben időt kértem (2-4) és sort cseréltem, bíztam benne, hogy a cseréből érkezők fel tudják venni a  többiek lelkesedését és bíztató játékát, de sajnos ez elmaradt. Az ellenfél a védelmünkön végig robogott, a támadásaink erőtlenek voltak. A 2.  félidőben ugyan ezzel az elvvel játszottuk végig a mérkőzést. Több jó  megoldást is láthattam, picit jobban tudtuk tartani a lépést az ellenféllel,  de így is többet tudtak közé rakni. Nem volt egy szinten a két csapat. A  jövőben remélhetőleg, mindenki felnő a feladathoz.  Szakács Tibor Tatabánya SC - Komárom VSE NB II. női junior

2016.10.29.

28-19  (13-13)  A mérkőzést jól kezdtük egy stabil, jól mozgó védekezéssel tudtuk  meglepni az ellenfelet, de támadásban pontatlanok voltunk. Többször is  vezettünk 2 góllal az első félidőben, de rendre nem tudtuk meglőni a  lélektanilag is fontos 3.-at. Helyette az ellenfélnek sikerült, majd a félidő  végén kiegyenlítettek. Kiegyenlített küzdelem volt, egészen a 40. percig,  ahol 2-vel vezetett az ellenfél, amikor beállt a már lassan szokásosnak  mondható teljes összeomlás. Támadásainkat rengeteg eladott labda és  technikai hiba jellemezte, a védekezésünk, ami addig jól működött az  teljesen eltűnt és a végére az ellenfél jelentős előnyre tett szert.  Csalódott vagyok, mert az első félidei jó és bíztató játékot tönkretettük és leromboltuk a gyenge második félideivel.  Szakács Tibor Korábbi hírek: 1 - 2 - 3 - 4