Hírek

NB II női junior

Tati kupa 2017.02.05 Tata Női   ifjúsági   csapatunk   egy   felkészülési   tornán   vett   részt   Tatán.   Négy csapat     képviseltette     magát,     Tata,     Tatabánya,     Dunaszerdahely     és Komárom. Felkészülési   szezon   vége   felé   ideális   volt   számunkra   ez   a   torna.   Sajnos a    komáromi    csarnokban    lévő    rendezvények    miatt    kevés    időnk    volt    a labdás és a taktikai feladatokra. Első    mérkőzésünket    a    Dunaszerdahely    csapatával    játszottuk,    ahol látszott,   hogy   kicsit   be   vagyunk   rozsdásodva,   a   védekezésünk   akadozott, támadójátékunk lassú és ötlettelen volt. 11-16 (5-7) vereség lett a vége. Második   mérkőzést   a   Tata   együttesével   játszottuk   egy   kis   pihenő   után. Már   kicsit   élesebbek   voltunk,   voltak   jó   lerohanásaink,   védekezésben   is agresszívabbak   voltunk,   sokáig   fej-fej   mellett,   haladtunk   az   ellenféllel,   de a   végén   ismét   volt   egy   holtpontja   a   csapatnak,   ami   miatt   20-15-es   (9-7) vereséget szenvedtünk a későbbi tornát megnyerő Tata csapatától. Utolsó      mérkőzésünk      sikerült      a      legjobban.      Védekezésünk      és kapusteljesítményünk   párhuzamosan   javult,   támadásban   pedig   jöttek   az átlövés    gólok    és    az    egy-egy    elleni    játékok,    amiket    kértem    már    a legelején.     Kevesebb     volt     a     pontatlanság,     a     kapkodás,     jó     játékot produkáltunk.    17-14-re    (8-6)    megnyertük    az    utolsó    mérkőzést,    ezzel pedig 3. helyezést értünk el. Ez   mellett   még   különdíjat   is   kaptunk,   a   legjobb   kapus   díjat   csapatunk kapusa    Liszkai    Krisztina    kapta.    Mindenkinek    megfelelő    mennyiségű játéklehetőséget    tudtam    biztosítani.    Nagyon    hasznos    volt    és    sokat tanultunk   ebből   a   három   mérkőzésből,   remélhetőleg   a   jövőben   tudunk   az itt szerzett tapasztalatokból építkezni. A Komáromi házi rangadó! A férfi junior csapat beszámolója:

KVSE I - KVSE II

KEM férfi felnőtt bajnokság (12-11) 20-19 2016.11.24. A Komáromi házi rangadó! A férfi junior csapat beszámolója: Tudtuk,   hogy   nehéz   dolgunk   lesz,   ezért   azt   kértem   a   csapattól,   hogy   ne az      eredményjelzőt      nézzük,      hanem      a      pillanatnyi      feladatainkra koncentrálva játszunk! Bátran,harcosan! Mi   kezdtük   góllal   a   mérkőzést,   amit   jobb   átlövőből   Zemplényi   Boldizsár szerzett. A    védekezésünk,    a    zárt    hatos    fal,    a    vártnál    is    jobban    működött,    de támadásban   az   ellenfél   kapusa,   Somogyi   Zoli   nagyon   jól   fogott   és   az indításaival   büntetett   minket. A   szélsőkkel   való   visszaérés   nem   működött, így   a   rutinos   Komárom   ellépett   öt   góllal.   Itt   időkérés   következett.   Azt kértem   a   csapattól,   hogy   a   szélsőkkel   vissza   kell   érni   és   a   védekezést ugyan olyan harcosan csináljuk. Sokat cseréltünk, hogy bírjuk ezt a hatalmas tempót, amit mi diktáltunk. A félidőig nőtt a különbség (20:8). Sajnos    rengeteg    helyzetet    hagytunk    ki.   Ami    viszont    dicséretes,    hogy nagyon kevés technikai hibát vétett a csapat! A   második   félidőre   úgy   mentünk   vissza,   hogy   harcosan   és   keményen védekezünk,   ahogy   eddig   tettük   és   támadásban   koncentráltabban   lövünk kapura! Mindenki   játéklehetőséget   kapott   már   az   első   félidőben   is,   aki   felment   a pályára az maximális erőbedobással dolgozott! Sajnos    a    félidő    elején    sérülés    miatt    elveszítettük    Lencse    Gyulát,    aki annak   ellenére,   hogy   nem   dobott   gólt,   nagyon   hasznosan   játszott,   mint támadásban, mint védekezésben! Itt    volt    egy    kis    zavar    a    csapatban,    kicsit    tanácstalanná    váltunk    és időkérés következett. Rendeztük     a     sorokat     és     óriási     erőket     mozgósítva     felszabadultan játszottunk! Dicséret   illeti   a   fiatal   játékosokat:   Soós   Martin   védekezésben   nyújtott kiemelkedőt,   talán   a   szezonja   legjobb   teljesítményét   hozta!   Szabó   János betörésekből szerzett gólokat, FEKETE   DÁVID   szélről,   fiatal   kora   ellenére   játszott,   óriási   gólokkal   vette ki a részét a játékból. Kovács Ákos átlövő poszton volt nagyon eredményes! A végeredmény 44:21 Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez! Gratulálok a csapatomnak a küzdeni tudásáért!! Szűcs Attila Solymár SC - KVSE NB II NB II. Női Junior bajnokság (12-11) 20-19 2016. 11. 27. A   Solymár   csapatához   látogattunk,   hasonló   eredményekkel   várva   ezt   a mérkőzést,   és   az   első   győzelem   megszerzése   volt   a   célja   mind   a   két csapatnak.   A   mérkőzést   a   hazaiak   kezdték   jobban,   lendületesen   nagy iramban   támadtak   és   erőszakosan   védekeztek.   Nagyobb   előnyt   tudtak szerezni,   5   góllal   sikerült   ellépniük.   Majd   egy   időkérés   után   próbáltam rendet   tenni   a   fejekben,   ami   a   játék   képe   alapján   bevált.   Összeállt   a védekezés    és    támadásban    is    pontosabbak,    lendületesebbek    lettünk. Sikerült   csökkentenünk   a   mérkőzés   eleji   sok   technikai   hibát,   így   sikerült   a félidőben   1-re   csökkenteni   a   hátrányt.   Második   félidőre   megmaradt   a lendületünk.   Sikerült   kiegyenlítenünk,   de   a   lélektanilag   fontos   vezető   gólt nem    sikerült    meglőnünk.   A    védelmünk    jól    dolgozott,    de    támadásban kapkodtunk,    görcsöltünk    és    rendre    rossz    döntéseket    hoztunk,    és    ha véletlen   ziccerbe   kerültünk   kihagytuk   azt.   Folyamatosan   fej-fej   mellett haladt    a    két    csapat.    A    2.    félidő    27.    percében    sikerült    átvennünk    a vezetést,   először   a   mérkőzésen.   Az   ellenfél   időt   kért,   hangsúlyoztam, hogy   ha   most   meg   van   ez   a   védekezés   és   megússzuk   gól   és   2   perc nélkül   meg   van   a   mérkőzés!   Murphy-törvénye:   gól   és   két   perc   lett   az ellenfél    támadásának    a    vége.    A    győzelemért    támadtunk    az    utolsó percekben,   ismételten   a   rutintalanság   és   a   nagy   „tét”   nyomására   sikerült kidobnunk   a   labdát   a   pályáról   és   gólt   kapnunk   az   utolsó   percben.   Kettős érzés   van   bennem:   egyrészt   ennyi   hibával   nem   érdemeltünk   mérkőzést, másrészt   a   szívük   a   helyén   volt   és   a   végsőkig   küzdöttek,   így   vereséget sem   érdemeltünk.   Szomorú   vagyok,   hogy   ismét   képességeikhez   képest csak   50%-ot   tudtunk   csak   nyújtani,   de   annak   örülök,   hogy   a   múlt   hét után, megmutattuk, hogy tudunk küzdeni, hajtani és csapatként játszani. Szakács T.

KEM Megyei férfi felnőtt bajnokság 44:21 (20:8) A   két   komáromi   csapat   közötti   fizikális,   tudás-   és   rutin   különbség   jelenleg még   az   I.   csapat   mellett   szól,   ezért   egy   pillanatig   sem   volt   kérdés   a   két pont sorsa. Parázs   hangulatú,   remek   iramú   első   félidőt   láthattunk   a   városi   találkozón, ahol   az   egy   kapus   és   egy   mezőny   cserével   felálló   hazaiak   álmosan kezdték    a    mérkőzést.    A    fiatal    ellenfél    rendkívül    motiváltan    és    nagy elszántsággal     lépett     pályára     és     lepte     meg     felnőtt     csapatunkat     a mérkőzés   első   perceiben. A   rangidősök   azonban   mind   támadásban,   mind védekezésben   felülmúlták   vendégeiket   és   jelentős   előnyre   tettek   szert   az első   félidő   végére.   Az   első   játékrészben   gyors   és   ötletes   támadójáték, gyors   passzos   labdafelvitelek   jellemezték   a   felnőtt   csapatunk   játékát,   míg kapuban Somogyi „húzta le a rolót”. A   második   játékrészben   szintén   a   vendégcsapat   szerezte   meg   az   első találatot.   A    folyatatásban    hazai    részről    Sauerbrei    parádés    passzai,    a Szakács   testvérek   gyors   és   eredményes   támadó   játéka,   valamint   Márkus indításai    pecsételték    meg    a    vendégcsapat    sorsát.    Remek    iramú,    hangulatú   mérkőzésen   felhívta   magára   a   figyelmet   fiatal   csapatunk   több tehetséges    játékosa    is    és    bízunk    benne,    hogy    motivációjuk,    győzni vágyásuk   nem   törik   meg,   hiszen   a   komáromi   kézilabdázás   jövőjét   Ők jelentik. Felnőtt   csapatunk   december   8-ig   edz   2016-ban,   hogy   aztán   2017.január 10-én elkezdjen egy vélhetően teljes értékű alapozást. Az   edző   minden   játékos   részvételére   számít   és   Végh   Gergő   mielőbbi felépülésében is bíznak csapattársai, valamint a szakvezetést. Hajrá KVSE! Hajdu J.

KVSE I - Kőkúti DSE

KEM Megyei Férfi felnőtt bajnokság

2016. 11. 20.

23:24 (13:8)

Minden   kétséget   kizáróan   a   bajnokság   egyik   legjobban   várt   rangadója következett   ezen   a   napon,   hiszen   a   2.   helyezett   házigazdák   fogadták   az élen álló tatai alakulatot. Mindkét   részről   nagy   várakozás   előzte   meg   a   találkozót.   Ez   jól   látszott   a kezdő    sípszó    utáni    játékon,    hiszen    mindkét    oldal    nagyon    idegesen kezdte   a   találkozót. Az   első   gólra   egészen   a   3.   percig   kellett   várni   a   szép számban    kivonuló    közönségnek    (3.    perc    1:0).    Remek    iramban,    nagy elszántsággal   kezdtük   a   mérkőzést.   Gyors   labdafelvitelek,   ötletes,   sok passzos   támadójáték   jellemezte   a   támadásunkat,   míg   a   saját   kapunkban Gazdapusztai   védett   parádésan.   (9.   perc   5:1)   Sajnos   egy   szerencsétlen mozdulatsor   végén   Gazda-Pusztai   Zsolt   kisebb   agyrázkódást   szenvedett így   a   10.   perctől   az   ő   segítségére   már   nem   számíthattunk.   Ezt   egy   apó megingás   követte   a   hazaiaknál,   ami   főleg   a   védekezésben   látszott   meg (18.   perc   7:6).   Örömteli,   hogy   csapatunk   túllendült   ezen   a   mélyponton   és fokozatosan,     hatalmas     elszántsággal     vetette     bele     magát     a     félidő hátralévő     játékrészébe.     elszánt     védekezés,     ötletes,     sok     passzos labdafelvitelek,   pontos   befejezések   jellemezték   a   mieinket,   amire   nem volt    válasza    az    ellennek.    Remek,    magabiztos    teljesítményt    mutatott csapatunk   megcáfolva   ezzel   az   őszi   szezonban,   a   tatai   alakulat   ellen mutatott játék képét. (30. perc 13:8) A   második   félidő   4.   percéig   ott   folytatta   csapatunk,   ahol   az   első   félidő végén   abbahagyta.   (34.   perc   15:8)   Ekkor   sajnos   ismét   elindult   lefelé csapatunk    mutatott    játéka.   A    35.    perctől    kezdve    pontatlan    átadások, felelőtlenül    elvégzett    büntetők,    egyéni    megmozdulások    sora    követte egymást    és    a    38.    percben    mindösszesen    csak    3    gólra    olvadt    az előnyünk.   (38.   perc   17:13)   Időkérés   után   sem   tudtuk   a   megbeszélteket alkalmazni.   Olyannyira   nem,   hogy   pontatlan   és   kapkodó   támadásainkhoz egy   fegyelmezetlen   és   lelketlen   védekezés   is   párosult.   Ennek   egy   2:6-os tatai   roham   lett   az   eredménye,   melynek   következtében   a   49.   percben 19:19-et   mutatott   az   eredményjelző.   Fájó,   hogy   játékvezetői   részről   is egyenlőtlen   mércét   alkalmaztak   a   sporttársak.   Meg   nem   ítélt   kizárások és    büntetők    jellemezték    a    fújást.    Talán    mindent    elmond    a    megítélt hétméteresek   száma.   (   3   –   11   (!)   ). Az   52.   perctől   (20:20)   zsinórban   4   gólt lőttek   a   vendégek.   Az   utolsó   két   percben   mindent   megpróbáltunk,   de addigra   fejben   és   fizikálisan   is   elfogytunk.   Végeredmény   tehát   ismét   egy gólos tatai győzelem. A   jövőre   nézve   mindenképpen   bíztató   az   első   34   percben   mutatott   játék, de   jelzés   értékű   a   koncentráció   hiánya,   a   csapatjáték   szétesése   és   a fegyelmezetlenség    egyidejű    jelenléte    a    kritikus    helyzetekben.    Ezek kiküszöbölésével     komolyan     foglalkoznunk     kell,     ha     sikeres     évet szeretnénk zárni egyénileg és csapatban egyaránt! Hajrá KVSE! Hajdu J.

KVSE - Csepel DSE

NB II. Női Junior Bajnokság

(6-24) 14-42

2016. 11. 19

Ismételten   egy   jó   erőt   képviselő   csapat   látogatott   hozzánk,   akik   szintén az    élmezőnyben    helyezkednek    el.    A    mérkőzés    előtt    azt    kértem    a lányoktól,     hogy     próbáljuk     meg     azokat     a     dolgokat     erőltetni,     amit edzéseken    gyakorlunk,    már    lassan    2    hete.    Az    első    perctől    kezdve megmutatta   az   ellenfél,   hogy   miért   van   ott   a   tabella   elején,   mi   meg   azt, hogy    miért    a    végén.   Az    ellenfél    egy    fellépő    nyitottabb    védekezéssel játszott,    aminek    köszönhetően    statikus    ötlettelen    „játék”    jellemezte    a támadásainkat.     Rengeteg     labdát     eladtunk,     amiből     könnyű     gólokat szerzett   az   ellenfél.   Többször   vétettük   el   ugyan   azokat   a   hibákat,   ami csak   a   dekoncentráltság   számlájára   írható.   Folyamatosan   variáltam   a csapatot,   mindenki   lehetőséget   kapott,   de   nem   változott   a   játék   képe   a második   félidőre   se.   Nehéz   pozitívumot   találni,   mert   nem   nagyon   volt ezen    a    mérkőzésen.   A    szezon    legrosszabb    teljesítményét    nyújtottuk, kíváncsian     várom,     mikor     fogjuk     a     legjobbat.     Ami     a     legjobban elszomorított,    hogy    lelketlen    és    nem    törődöm    hozzáállást    láttam    a pályán. Szakács T.

Fiú U14 - Országos Bajnokság

Székesfehérvár, VOK

2016.11.13.

Hosszabb      szünet      után      az      aktuális      fordulónkban      isméteten      a székesfehérvári   VOK-ban   léptünk   pályára.   Első   mérkőzésünket   az   újonc Esztergomi      Vitézek      csapatával      játszottuk,      amelyen      könnyednek mondható,    nagyarányú    győzelmet    arattunk,    25-3    arányban.   A    hamar kialakult    nagy    különbség    ellenére    is    koncentrált,    fegyelmezett    játékot produkáltak    a    srácok,    mind    a    védekezés,    mind    a    támadás    minden elemében    felülmúlták    az    ellenfelet,    így    elégeddetten    jöhettünk    le    a pályáról     és     jó     hangulatban,     magabiztosan     várhattuk     következő mérkőzésünket,   amelyet   az   előző   évhez   képest   masszívan   megerősödött Rácalmás (3.) csapatával vívtuk. Az   eddigiekkel   ellentétben,   végre   nem   nyomta   a   fiúkat   a   tét,   és   az   első félidőben   igazán   szemet   gyönyörködtető,   a   tudásukat   tükröző   kézilabdát játszottak.     Kiváló     védekezéssel,     színes     támadójátékkal,     11-11-es félidővel   fordultunk,   több   ponton   is   sikerült   komoly   fejtörést   okozni   az ellenfélnek.   Kiemelném,   hogy   igazi   csapatmunka   zajlott   a   fiúk   részéről, mindenki     szívét-lelkét     kitette     a     pályára!     Ám     a     második     félidőre érezhetővé   vált,   hogy   bár   nagyon   akartak,   elfáradtak   a   srácok,   és   a frissebb,    első    mérkőzését    játszó    rácalmási    különítmény    folyamatosan ellépett a mieinktől, akik az utolsó percig derakasan kűzdöttek. A   vége   24-14   lett   ellenfelünk   javára.   Bár   vereséget   szenvedtünk,   erkölcsi győzelmet    sikerült    aratni,    főleg    magunk    fölött.    Végre    a    tudásunknak megfelelő      szinten      játszottunk,      amit      ha      sikerül      kiegyensúlyoztt teljesítménnyel párosítani, akkor üde színfoltja lehetünk a bajnokságnak! Szakács Péter

Komárom VSE II. – Kisbér KC Férfi (junior) megyei

2016.11.12.

19-38  (5-21) Teljesen   ellentétes   előjelekkel   vártuk   ezt   a   mérkőzést!   A   heti   edzésmunkájuk   a srácoknak   kimagasló   volt!   Mindenki   motiváltan   és   koncentráltan   dolgozott.   Az ellenfelünk    a    bajnokság    egyik    aspiránsa,    így    nem    számíthattunk    könnyű mérkőzésre.   A   mérkőzést   végig   jellemezte   a   fegyelmezettség,   a   koncentráció. A   védekezésünk   hátul   jól   működött   még   akkor   is,   ha   21   gólt   kaptunk.   A   sok kapott   gólnak   az   oka   inkább   a   támadásbeli   rutintalanság,   amit   a   vendégcsapat könyörtelenül    kihasznált.    Amikor    felállt    fal    ellen    támadtak    már    nem    voltak annyira     hatékonyak.    A     második     félidőre     a     támadó     játékunk     javult     fel nagymértékben.   Nem   voltak   eladott   labdák   és   a   támadásainkat   is   gólokkal fejeztük   be.   Kombinatív,   tetszetős   kézilabdát   játszottunk   a   második   félidőben. Ennek   az   eredménye   a   második   félidő   szoros   eredménye   (14-17)   Dicséret   illeti a   fiúkat!   A   mérkőzés   után   mondtam   nekik,   hogy   megtaláltuk   az   utat,   amin haladva fejlődhetünk! Pekár B.