Hírek

NB II. Női felnőtt 1. tavaszi bajnoki mérkőzés

2017. február 18. Salgótarján – Komárom 20-18 (10-12) Komárom:   Véber-   Reményi   2,   Farkas   1,   Ferenczi   4,   Horváth   4,   Fehér   3, Koppán    1,    cserék:    Liszkai    (kapus),    Pohlmüllner    2,    Gyurkovics    1, Simonekova, Lehotska, Szikszai, Győrfi, Milotai, A   mérkőzés   előtti   edzésen   sajnos   sérülést   szenvedett   Somogyi   Anita, kapusunk. Azonban   –   szerencsére   -   erősítés   is   érkezett:   Gyurkovics   Rita   Győrből, beállós     posztra,     illetve          „idegenlégiósainknak”     Lehotska     Szabina, Simonekova Angelika is sikerült elintézni az igazolásukat. A    mérkőzés    elején    megbeszéltük,    hogy    egy    kőkemény,    határozott védelemből   kiindulva,   gyors   labdafelvitelből,   rendezetlen   védelem   ellen, viszonylag   könnyű   gólokat   érjünk   el.   A   védekezés   jól   működött,   ehhez egy   sokszor   bravúros   kapusteljesítmény   párosult. A   lerohanás   akadozott, felállt   fal   elleni   támadójátékunkat   türelmesen,   gólhelyzetig   játszottuk   ki. Sajnos   a   befejezésünkben   sok   hiba   csúszott.   Szerencsére   a   hibánkat védekezésben   kijavítottuk.   Az   első   félidőben   végig   vezetve,   amit   főleg   a védekezésünknek    köszönhettünk,    2    gólos    előnnyel    mehettünk    be    a szünetre. A   második   félidő   elején,   sajnos   a   már   megszokott   áramszünet   miatt   a Salgótarján   ledolgozta   hátrányát   és   átvette   a   vezetést.   Elől   kapkodtunk, a   befejezéseink   pontatlanok   voltak,   amit   az   ellenfél   rendre   kihasznált   és nagyon   könnyű   gólokat   tudott   dobni.   A   második   félidő   közepén   újra   azt játszottuk,    amit    megbeszéltünk,    nagyon    jó    védekezésből    mi    tudtunk könnyű   gólokat   elérni   és   visszavettük   a   vezetést.   Sajnos   a   második   félidő közepén   Ferenczi   Zsófi   szerencsétlenül   ütközött   és   felszakadt   az   arca, sajnos   a   továbbiakban   nélkülöznünk   kellett.   3   gólos   előnnyel   fordultunk   a mérkőzés   hajrájába.   A   védekezésünk   továbbra   is   jól   működött,   sajnos   a kidolgozott    helyzeteinket    nem    tudtuk    értékesíteni,    hetest,    ziccereket hibáztunk.   Ezeket,   a   hibáinkat   az   ellenfél   könyörtelenül   megtorolta.   Az utolsó 10 percben nem tudtunk gólt dobni, mellette kaptunk 5-öt. Sajnos egy már majdnem megnyert mérkőzést buktunk el. Dicséret    a    lányok    óriási    küzdeni    akarásának,    a    védekezésünk    jól működött,    már    csak    a    támadásainkat    kell    nagyobb    hatékonysággal befejezni. Gazda-Pusztai Zsolt edző

III. KVSE VALENTIN KUPA

2017. 02. 12. NŐI FELKÉSZÜLÉSI TORNA Az   immár   harmadik   alkalommal   megrendezésre   kerülő   Valentin-kupa   a tavaszi    bajnoki    szezonra    való    felkészülésünk    utolsó    állomása    volt. Meghívásunkat   az   NB   II-es   Tatabányai   Sc   és   a   szlovák   bajnokságban szereplő   Sered   fogadta   el.   Az   első   mérkőzést   a   tatabányai   alakulattal kezdték   lányaink. Az   első   félidőben   kisebb   hibáktól   eltekintve   azt   tettük   a pályán,   amit   megbeszéltünk   a   mérkőzés   elején.   Gyors   támadásainkat góllal   tudtuk   befejezni.   Felállt   fal   ellen   ötletes,   türelmes   játékkal   jutottunk gólhelyzetig.    A    védekezésben    fegyelmezettek    voltunk    ezzel    segítve kapusaink   munkáját. Akik   ezt   védésekkel   hálálták   meg.   Folyamatosan   1- 2    gól    előnyünk    volt.    Folyamatosan    tudtam    forgatni    játékosaimat.    A pályára   lépőknek   is   sikerült   felvenni   a   mérkőzés   ritmusát.   A   második félidőben   ott   folytattuk,   ahol   abbahagytuk.   3   góllal   is   sikerült   elmennünk. Ahelyett,    hogy    megnyugodtunk    volna,    és    türelmesen    kézilabdázunk, elkezdtünk     idegesen     kapkodni.     Támadásainkat     1-2     passz     után befejeztük,   illetve   olyan   helyzeteket   vállaltunk   el   amit   nem   kellett   volna. Ezt    a    ellenfél    kihasználta,    és    sorra    lőtte    a    könnyű    gólokat    ezzel megfordítva    az    eredményt.    A    mérkőzés    hátralévő    részében    felváltva estek   a   gólok.   Így   a   végén   3   gólos   tatabányai   győzelem   született.   A második   mérkőzésen   a   Tatabánya   megverte   a   szlovák   Sered   alakulatát, így   ők   végeztek   a   képzeletbeli   dobogó   legmagasabb   fokán.   Az   utolsó mérkőzésen   a   Sered   alakulatát   kellett   megvernünk,   hogy   második   helyen zárjuk   a   tornát.   Az   lendületes   játékunkat   az   ellenfél   keményen,   sokszor durván    próbálta    megakadályozni.    Ennek    ellenére    rendre    góllal    tudtuk befejezni.   A   védekezésünk   akadozott,   a   nagydarab,   erőszakos   szlovák játékosokat    nehezen    tudtuk    tartani.    Sokszor    „félfaultos”    lövésekből kaptuk   a   gólokat.   Továbbra   is   folyamatosan   forgattam   a   játékosaimat. Sajnos   ezen   a   mérkőzésen   sem   került   el   minket   a   „rövidzárlat”.   A   biztos előnyünk   tudatában   sokszor   rossz   döntést   hoztunk,   ami   már   a   fáradtság számlájára   írható.   Ezt   az   ellenfél   könyörtelenül   kihasznált,   és   a   3   gólos előnyünkből   1   gólos   hátrány   lett.   Időkérés   után   rendeztük   sorainkat   és visszavettük   a   vezetést.   A   végén   5   gólos   győzelemmel   zártuk.   Így   mi léphettünk   a   dobogó   második   fokára.   Összességében   véve   nagyon   jól szolgálta   ismét   a   felkészülésünket.   Rávilágított   a   csapatunk   hibáira,   amit szeretnénk   a   bajnokságra   kijavítani.   Ami   nagy   örömömre   szolgált,   hogy végre    ismét    egy    csapatként    küzdöttünk    a    pályán.    Nagyon    bizakodva várjuk a tavaszi bajnoki rajtot. Gazda-Pusztai Zsolt edző Korábbi hírek: 1  - 2  - 3  - 4