Kezdőlap Labdarúgás Tenisz Sportlövészet Kosárlabda Kézilabda Természetjárás Tömegsport Kapcsolat TAO Elnökség

Hírek

NB II. Női felnőtt 1. tavaszi bajnoki mérkőzés

2017. február 18.   Salgótarján – Komárom 20-18 (10-12)  Komárom: Véber- Reményi 2, Farkas 1, Ferenczi 4, Horváth 4, Fehér 3,  Koppán 1, cserék: Liszkai (kapus), Pohlmüllner 2, Gyurkovics 1,  Simonekova, Lehotska, Szikszai, Győrfi, Milotai, A mérkőzés előtti edzésen sajnos sérülést szenvedett Somogyi Anita,  kapusunk. Azonban – szerencsére - erősítés is érkezett: Gyurkovics Rita Győrből,  beállós posztra, illetve  „idegenlégiósainknak” Lehotska Szabina,  Simonekova Angelika is sikerült elintézni az igazolásukat. A mérkőzés elején megbeszéltük, hogy egy kőkemény, határozott  védelemből kiindulva, gyors labdafelvitelből, rendezetlen védelem ellen,  viszonylag könnyű gólokat érjünk el. A védekezés jól működött, ehhez  egy sokszor bravúros kapusteljesítmény párosult. A lerohanás akadozott, felállt fal elleni támadójátékunkat türelmesen, gólhelyzetig játszottuk ki.  Sajnos a befejezésünkben sok hiba csúszott. Szerencsére a hibánkat  védekezésben kijavítottuk. Az első félidőben végig vezetve, amit főleg a  védekezésünknek köszönhettünk, 2 gólos előnnyel mehettünk be a  szünetre. A második félidő elején, sajnos a már megszokott áramszünet miatt a  Salgótarján ledolgozta hátrányát és átvette a vezetést. Elől kapkodtunk,  a befejezéseink pontatlanok voltak, amit az ellenfél rendre kihasznált és  nagyon könnyű gólokat tudott dobni. A második félidő közepén újra azt  játszottuk, amit megbeszéltünk, nagyon jó védekezésből mi tudtunk  könnyű gólokat elérni és visszavettük a vezetést. Sajnos a második félidő közepén Ferenczi Zsófi szerencsétlenül ütközött és felszakadt az arca,  sajnos a továbbiakban nélkülöznünk kellett. 3 gólos előnnyel fordultunk a  mérkőzés hajrájába. A védekezésünk továbbra is jól működött, sajnos a  kidolgozott helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni, hetest, ziccereket  hibáztunk. Ezeket, a hibáinkat az ellenfél könyörtelenül megtorolta. Az  utolsó 10 percben nem tudtunk gólt dobni, mellette kaptunk 5-öt. Sajnos egy már majdnem megnyert mérkőzést buktunk el. Dicséret a lányok óriási küzdeni akarásának, a védekezésünk jól  működött, már csak a támadásainkat kell nagyobb hatékonysággal  befejezni. Gazda-Pusztai Zsolt edző

III. KVSE VALENTIN KUPA

2017. 02. 12. NŐI FELKÉSZÜLÉSI TORNA  Az immár harmadik alkalommal megrendezésre kerülő Valentin-kupa a  tavaszi bajnoki szezonra való felkészülésünk utolsó állomása volt.  Meghívásunkat az NB II-es Tatabányai Sc és a szlovák bajnokságban  szereplő Sered fogadta el. Az első mérkőzést a tatabányai alakulattal  kezdték lányaink. Az első félidőben kisebb hibáktól eltekintve azt tettük a pályán, amit megbeszéltünk a mérkőzés elején. Gyors támadásainkat  góllal tudtuk befejezni. Felállt fal ellen ötletes, türelmes játékkal jutottunk  gólhelyzetig. A védekezésben fegyelmezettek voltunk ezzel segítve  kapusaink munkáját. Akik ezt védésekkel hálálták meg. Folyamatosan 1- 2 gól előnyünk volt. Folyamatosan tudtam forgatni játékosaimat. A  pályára lépőknek is sikerült felvenni a mérkőzés ritmusát. A második  félidőben ott folytattuk, ahol abbahagytuk. 3 góllal is sikerült elmennünk.  Ahelyett, hogy megnyugodtunk volna, és türelmesen kézilabdázunk,  elkezdtünk idegesen kapkodni. Támadásainkat 1-2 passz után  befejeztük, illetve olyan helyzeteket vállaltunk el amit nem kellett volna.  Ezt a ellenfél kihasználta, és sorra lőtte a könnyű gólokat ezzel  megfordítva az eredményt. A mérkőzés hátralévő részében felváltva  estek a gólok. Így a végén 3 gólos tatabányai győzelem született. A  második mérkőzésen a Tatabánya megverte a szlovák Sered alakulatát,  így ők végeztek a képzeletbeli dobogó legmagasabb fokán. Az utolsó  mérkőzésen a Sered alakulatát kellett megvernünk, hogy második helyen zárjuk a tornát. Az lendületes játékunkat az ellenfél keményen, sokszor  durván próbálta megakadályozni. Ennek ellenére rendre góllal tudtuk  befejezni. A védekezésünk akadozott, a nagydarab, erőszakos szlovák  játékosokat nehezen tudtuk tartani. Sokszor „félfaultos” lövésekből  kaptuk a gólokat. Továbbra is folyamatosan forgattam a játékosaimat.  Sajnos ezen a mérkőzésen sem került el minket a „rövidzárlat”. A biztos  előnyünk tudatában sokszor rossz döntést hoztunk, ami már a fáradtság  számlájára írható. Ezt az ellenfél könyörtelenül kihasznált, és a 3 gólos  előnyünkből 1 gólos hátrány lett. Időkérés után rendeztük sorainkat és  visszavettük a vezetést. A végén 5 gólos győzelemmel zártuk. Így mi  léphettünk a dobogó második fokára. Összességében véve nagyon jól  szolgálta ismét a felkészülésünket. Rávilágított a csapatunk hibáira, amit  szeretnénk a bajnokságra kijavítani. Ami nagy örömömre szolgált, hogy  végre ismét egy csapatként küzdöttünk a pályán. Nagyon bizakodva  várjuk a tavaszi bajnoki rajtot.  Gazda-Pusztai Zsolt edző Korábbi hírek: 1 - 2 - 3 - 4